Üzen referandumu değerlendirdi

19.04.2017         

Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen, referandum sonuçlarını değerlendirdi. Üzen değerlendirmesinde; "Seçim ülke gündeminden, referandumlar dahil olmak üzere tamamen çıkartılmalıdır. Ekonomi olması gerektiği gibi ülkemizin öncelikli gündemi olup, yasal reformlar arttırılmalıdır" dedi.

 16 Nisan Pazar günü yapılan Anayasa referandumu sonrasında Çanakkale Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Kaya Üzen sonuçlar ile ilgili değerlendirmede bulundu. Üzen değerlendirmesinde; “Türkiye anayasa değişikliğiyle ilgili referandumu büyük bir olgunluk, huzur ve yüzde 85 gibi çok yüksek oranda katılımla gerçekleştirmiştir. Milletimiz, demokrasisine sahip çıktığını göstermiş, büyük bir sağduyu örneği göstererek tercihini güven ve istikrardan yana kullanmıştır. Yeni Anayasa değişikliği Milletimiz tarafından kabul görmüştür.   Milletin sağduyusunun referandumda üst düzeyde olduğunu görmekten memnuniyet duyuyoruz. Halk oylamasında oy kullanan herkesin demokrasiye katkı sağlamıştır. Referandum sürecinin tamamlanmasıyla önemli bir belirsizliğin geride bırakıldı. Halkın onayladığı bu anayasa değişiklikleriyle Türkiye`nin sadece daha demokratik bir ülke olmakla kalmayacak, aynı zamanda ekonomik gelişmesinin hızlanacağına ve istikrarını muhafaza edeceğine inanıyoruz. Bizler iş dünyası olarak her zaman Türkiye`nin istikrarından, Türkiye`nin ekonomik gelişmesinden, zenginleşmesinden ve refahın tabana yayılmasından yana olduk. Devletteki çarkların hızlanmasını ve bunun özel sektöre olumlu yansımasını bekliyoruz. Referandum sürecinin tamamlanmasıyla özel sektörümüz bundan sonra önünü daha rahat görebilecek, daha rahat risk alarak yatırım yapabilecektir” dedi.

 
“Yasal reformlar arttırılmalıdır”
Seçimlerin ülke gündeminden çıkarılması gerektiğini ifade eden Üzen; “Referandum nedeniyle kritik bir dönemden geçen Türkiye, yeni dönemde ekonomik, sosyal ve siyasi atılımların yaşanacağı bir döneme girecektir. İnanıyoruz ki yeni dönemde, yarına odaklanarak, ortak vizyon ve hedef etrafında, reform sürecini canlandırarak yeni büyüme hikayemizi hep birlikte tüm dünyaya göstereceğiz. Bizler ülkemiz ve milletimiz için daha büyük bir azimle çalışacak ve Türkiye’yi büyük hedeflerine taşıyacağız. Ülkemiz için durmadan çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz. Yeter ki birlik ve beraberliğimizin kıymetini aklımızdan çıkarmayarak omuz omuza verelim.  Faizlerin aşağı çekilmesi zorunludur. 2017 yılı itibari ile büyümemiz yüzde 5’in altında kalmamalıdır. Komşularımız ile ilişkilerimiz özellikle Rusya ile arttırmalı ve çeşitlendirmeliyiz. Seçim ülke gündeminden, referandumlar dahil olmak üzere tamamen çıkartılmalıdır. Ekonomi olması gerektiği gibi ülkemizin öncelikli gündemi olup, yasal reformlar arttırılmalıdır. Çanakkale iş dünyası adına bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da devletimizin bekası için, milletimizin huzur ve refahı için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade ederek, referandum sonucunun ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
 (Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Atikhisar kan ağlıyor
22.04.2018    1117
Kentin çehresi değişiyor..
20.04.2018    480
"Buyrun hodri meydan"
19.04.2018    470