Yüreğimiz yandı..

10.07.2018         

Uzunköprü-İstanbul arasında sefer yapan yolcu treni önceki gün, Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde raydan çıktı ve 5 vagon devrildi. Çanakkale Merkez, İlçe ve Belde Belediye Başkanları, tren kazasında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladılar. Kazada yaralananlar için ise şifa dileklerinde bulundular.

 Tekirdağ’ın Muratlı ile Çorlu ilçeleri arasındaki Sarılar Mahallesi civarında yolcu treni, 5 vagonunun raydan çıkması sonucu devrildi. Kazada 24 kişi hayatını kaybetti. Ekiplerin arama ve kurtarma çalışmaları hala devam ediyor. Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, Uzunköprü - Halkalı arasında 6 vagon, 362 yolcu ve 6 personel ile seferini yapan 12703 nolu trenin Balabanlı - Çorlu arası 162’nci kilometrede seyri esnasında, önceki akşam saat 17,00 sıralarında dizide bulunan 5 vagonun raydan çıkarak devrildiği belirtildi. Tekirdağ Valisi Mehmet Ceylan ise kazanın nedeni hakkında açıklamalarda bulunurken kazanın hava muhalefetleri nedeni ile meydana geldiğini belirtti. Çanakkale Belediye Başkanları, tren kazasında hayatını kaybedenler için taziye mesajı yayınladılar. Acılı ailelere sabır dileyen Başkanlar, yaralılara da şifa dileklerinde bulundular. 

 
“Siyasiler başsağlığı ve geçmiş olsun mesajları yayınladılar” 
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, tren kazası ile ilgili mesaj yayınlayarak; “Tekirdağ Çorlu’da acı bir demiryolu kazası yaşandı. Tren kazasında yaşamını kaybeden yurttaşlarımıza Allah’tan rahmet, acılı ailelerine sabır, yaralılara da acil şifalar dilerim” dedi. 
 
Gelibolu Belediye Başkanı M. Mustafa Özacar, kazanın son derece üzücü olduğunu belirterek; “Tekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde yaşanan üzücü tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi. 
 
Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, kazada hayatını kaybedenlere rahmet dileyerek; “Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde Kapıkule-İstanbul seferini yapan tren kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılara ise acil şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı. 
 
Küçükkuyu Belediye Başkanı Cengiz Balkan, kazada yaralanan vatandaşlara şifa dileklerini ileterek; “Kapıkule-İstanbul seferini yapan yolcu treninin Çorlu İlçesi yakınlarında tren vagonlarının devrilmesi sonucu yaralanan yurttaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybedenlere Allah`tan rahmet diliyorum” dedi. 
 
Kaza ile ilgili mesaj yayınlayan Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu; “Bugün Kapıkule-İstanbul seferini gerçekleştirirken, Tekirdağ`ın Çorlu ilçesi yakınlarında vagonlarının raydan çıkması sonucu devrilen yolcu treninde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi. 
 
Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, kazanın derinden yaraladığını söyleyerek; “Tekirdağ’ın Çorlu ilçesi yakınlarında meydana gelen ve bizleri derinden üzen tren kazasında hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralananlara acil şifalar,yakınlarına sabırlar diliyorum” dedi. 
(Zeynep Kocaman)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER