"Buyrun hodri meydan"

19.04.2018         

İyi Parti GİK Üyesi ve Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, erken seçim ile ilgili açıklamada bulundu. Erken seçimi İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i bir an önce Cumhurbaşkanı olması adına önemsediklerini ifade eden Uz; "Seçime hazırız. Hodri meydan!" dedi.

 MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin erken seçim açıklamasının ardından, diğer partilerden de art arda erken seçim açıklamaları geldi. İyi Parti GİK Üyesi ve Mahalli İdareler Başkan Yardımcısı Rıdvan Uz, erken seçimle ilgili yazılı bir açıklamada bulundu. AKP ve MHP’nin erken seçimi büyük oy kaybını görerek zarardan kar çıkartma adına gündeme getirdiğini dile getiren Uz; “Biz İyi Parti mensuplarını daha önce milletimizle buluşma ve Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendiyi biran önce Cumhurbaşkanı yapma adına önemsiyoruz” dedi. Çanakkale İl Örgütü’nün yapılanmasını tamamlayarak, seçimlere hızlı bir şekilde hazırlandığını belirten Uz; “Seçimler hangi tarihte yapılırsa yapılsın buyurun hodri meydan diyoruz” ifadelerini kullandı.

   
“AKP ve MHP oy kaybını gördü”
Açıklamasında AKP ve MHP’nin oy kaybını görmesi sebebi ile erken seçim istediğini ifade den Uz; “Türk siyasi tarihinin önemli dönemeçlerine bakıldığında, yapılan tüm hesaplar her ne kadar darbe ve korku üzerine dikta edilme üzerine kurulma ve dizayn edilmeye çalışılsa da, yüce Türk Milleti`nin feraseti, irfanı, her türlü oyunu her daim bozmuştur. Geçmiş dönemlerinde olduğu gibi bugün de Milletimizi ayrıştırma ve kamplara bölerek yönetme arzusu üzerine sözde ittifak yapan ve milletimiz tarafından adı ‘Cukka İttifakı’ olarak adlandırılan AKP ve MHP’nin büyük oy kaybını görerek zarardan kar çıkarma adına gündeme getirdiği erken seçim isteğidir” dedi.
   
“Erken seçimi önemsiyoruz”
Erken seçimi önemsedikleri belirten Uz;  “Biz İyi Parti mensuplarını daha önce milletimizle buluşma ve Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendiyi biran önce Cumhurbaşkanı yapma adına önemsiyoruz. Bu doğrultuda tüm teşkilatlarımızın hazır olduğu seçimlere Çanakkale teşkilatlarımız da yapılanmasını tamamlamış ve birinci parti olabilmek adına çalışmalarına hız vermiştir. Seçimler hangi tarihte yapılırsa yapılsın buyrun ‘hodri meydan’ diyoruz” dedi.
(Seçkin Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

AKP adaylarını açıklıyor
11.01.2019    928
CHP'de işlem tamam!
14.01.2019    851