"İlk etapta 130?un üzerinde konut satışı gerçekleşti"

04.09.2018         

Çanakkale Müteahhitler Birliği tarafından 28 Haziran- 8 Temmuz tarihinde başlayan 'Konut Günler Fuarı'nın ikinci etabı, 7-16 Eylül tarihleri arasında Burda AVM 17'de gerçekleşecek. 'Konut Günleri' ile firmaların 130?un üzerinde satış gerçekleştirdiğini belirten Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Salih Yıldız, vatandaşları fuar fırsatlarını kaçırmamaya çağırdı..

 Çanakkale Müteahhitler Birliği tarafından düzenlenen `Konut Günleri` etkinliğinin ilk fuarı, 28 Haziran- 8 Temmuz’da tarihleri arasında İskele Meydanı’nda gerçekleşmişti. Etkinlik, 7-16 Eylül tarihleri arasında Burda 17 AVM’de yapılacak ikinci fuarla devam edecek. Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Salih Yıldız, Temmuz ayında gerçekleşen fuarın ilk etabını ve Eylül ayında gerçekleşecek 2’inci etaptaki beklentileri gazetemiz Çanakkale OLAY’a değerlendirdi. İlk etapta 130’ün üzerinde konut satışı yapıldığını belirten Yıldız, ikinci etabın sektöre ciddi katkı sağlayacağının altını çizdi.  Fuar hediyesi olan araba çekilişinin 19 Eylül tarihinde yapılacağını belirten Yıldız, vatandaşları fuara beklediklerini söyledi.

 
“Konut Günleri’nin konut satışlarına büyük katkısı oldu”
7 Eylül tarihinde ikinci etabı gerçekleşecek ‘Konut Günleri Fuarı’ ile ilgili konuşan Yıldız; “Bu etapta araba çekilişimiz de var. Oda 19 Eylül tarihinde Kolin Otel’de saat 14’te gerçekleşecek. Şu ana kadar katılan firmalardan toplam satılan daire sayısı 130’u buldu. Bunda da ‘Konut Günleri’nin büyük katkısı oldu. Eylül ayında gerçekleşecek fuarla birlikte bu sayının 200’ü geçeceğini düşünüyoruz. Fuarımızın Eylül ayındaki etabı buna ciddi bir katkı sunacaktır. Halkımızın hem yararına hem de ciddi firmaların katıldığı bu fuarımıza vatandaşların ilgisini bekliyoruz” dedi.
 
“Halkın konut almasının tam zamanı”
Hükümetin yapmış olduğu çalışmaların özel sektör ile ilgili olmadığını, vatandaşların eski fiyatlardan yapılan satışları kaçırmaması gerektiğini belirten Yıldız; “Hükümetin inşaat sektöründe yapmış olduğu çalışmaların özel sektör ile pek bir ilgisi yok. Bu çalışmalar Devletin TOKİ ve Emlak Konut üzerine yapmış olduğu çalışmalar. Bu çerçevede özel sektöre ciddi bir katkı yok. Şu an 1.60, 1.90 civarında giden konut kredileri ile alımların zorlaştığı görülüyor. Ancak biz eski fiyatlarımız ile devam ediyoruz. Vatandaşların konut almasının tam zamanı. Bunu değerlendirmeleri gerekir. 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER