BajaTroia Turkey Şampiyonası

10.10.2018         

2018 Troya Yılı etkinlikleri kapsamında Çanakkale'de düzenlenen Baja Troia Turkey sona erdi.

 Çağlar Kaynak Semt Sahasında Truva Atının önünde düzenlenen ödül töreninde Baja Troia Turkey’in En hızlı Şampiyonu olan Tsanko Tsankon,  Zornisa Todorova ya ödülleri Çanakkale Valisi Orhan Tavlı tarafından verildi. 

Baja Troia Turkey’de Birinciliği kazanan Tsanko TSANKOV- Zornitsa TODOROVA’ya  İl Emniyet Müdürü Celal Sel, İkinciliği kazanan Vladislav VELKOV- Iliyan GEORGIEV’ye   Çanakkale Gençlik ve Spor İl Müdürü Aziz Sinan ALP ve üçüncülüğü kazanan L. Claudiu BARBU- Paul Nicusor SPIRIDION’ya ödülleri Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof.Dr. Hürmüz KOÇ tarafından verildi.
Ödül töreninin ardından İstanbul Off Road Kulübü Başkanı Erkan Bilici tarafından katkılarından dolayı  Vali Orhan TAVLI’ya plaket takdim edildi. Sporcuları tebrik ederek Baja Troia Turkey’in yapılmasında katkıda bulunanlara teşekkür eden Vali TAVLI, yarışmacılarla fotoğraf çektirdi. 
Ralli kategorisinde 31, motosiklet kategorisinde 26 motosikletin yarıştığı Baja Troia Turkey’e 63 yerli,  İtalya, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Sırbistan ve İsrail’den de toplam 25 yabancı yarışmacı katıldı.
4×4 araçlar, buggyler, ATV ve UTV’ler ile motosikletlerin hem zorlu offroad etaplarını, hem de yüksek hızlı performans etaplarını kat eden yarışmacılar 4 gün boyunca 815,75 km yol kat ettiler.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER