Balkan "Bütün partilerin iyi insanları, İyi Parti'de buluştu"

14.05.2018         

İyi Parti Çanakkale Aday Adayı İsmet Balkan, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Balkan, İyi Parti İl Binasında yaptığı açıklamada; "Bütün partilerin iyi insanları, İyi Parti'de buluştu" dedi.

 24 Haziran’da yapılacak seçimler için İyi Parti’den milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yapan İsmet Balkan, gündeme ilişkin değerlendirmeler yapmak için basın açıklaması düzenledi. Partililer, İyi Parti İl Başkanlığında düzenlenen basın açıklamasına yoğun ilgi gösterdi. Gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Balkan, İyi Parti Çanakkale`den milletvekili aday adayı olduğunun nedenlerini açıkladı. Balkan; “Türk milletinin yarınlarını belirlemek için 42 gün 12 saatimiz var. Bugüne kadar ülkemiz için hep çalıştık. Siyaseten çalışmanın, mesleklerimizde çalışmanın yanı sıra en önemlisi ülkemizin yarınları için, çocuklarımız daha güzel bir ülke bırakmak için çalışmamız oldu. Fakat son 16 yıldan beri bunun mükafatını yeteri kadar alamadık. Biz de bunun mükafatını almak üzere bir yola çıktık. Daha önce siyaseten il başkanlığı ve İyi Parti’nin Kurucu Merkez İlçe Başkanlığını yaptım. İnsanlar dedi ki, ‘İl Başkanlığı yapmış bir kişi Merkez İlçe Başkanı olamaz’ dediler ama ben ‘olur’ dedim. Çünkü söz konusu, ülkeme ve milletime hizmet etmek ise orada mevki ve makam güdülmez” dedi.

 
“Ülke için çalışmak, mevki gerektirmez”
Ülkenin çıkarları için her yerde çalışmak istediğini belirten Balkan; “Ülkemiz bu durumdayken bana da geri durmak düşmezdi. Hangi mevki olursa olsun ülkem için, milletim için, Çanakkale’m için çalışmak istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle de İyi Parti’den milletvekili aday adaylığı sürecine girdik. Uzun zamandan beri Genel Başkanımız Meral Akşener ile birlikte çalışıyorum. Meral Hanımın liderliğinin çok önemli olduğuna inandım ve 1 Kasım gecesi istifa ederek o sürece girdim. O günden bu güne ne kadar büyük bir çoğunluğa eriştiğimizi de büyük bir mutlulukla görüyorum. Ülkemizin en duyarlı insanlarının İyi Parti’de buluştuğuna yürekten inanıyorum. Bütün partilerin iyi insanları, İyi Parti’de buluştu. Bunun da sebebi, cumhuriyetimizi ve insanca yaşamamızı borçlu olduğumuz Atatürk’ümüz var, bu sıkışık dönemde de ana Türk’ümüz var. Türk milleti artık harekete geçti. Türk milleti, İyi Parti ile birlikte yarınlarını ele aldı ve İyi Parti her yerde teşkilatlanarak yarınların daha güzel olması için çaba gösterecek” ifadelerini kullandı. 
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER