CHP'li Erkek, il il seçim hazırlığında

11.03.2019         

CHP Genel Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter Vekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, seçim çalışmaları kapsamına il il ziyaretlerine devam ediyor. Erkek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara?da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş'ın muhtarlar buluşmasına katıldı. Erkek, daha sonra da sorumlu olduğu Aydın mitingine CHP Lideri Kılıçdaroğlu ile katıldı. Millet İttifakı ortağı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in de konuşmacı olduğu Aydın mitingi sonrası Erkek, seçim çalışmalarına katılmak üzere İzmir'e hareket etti.

 CHP Genel Başkan Yardımcısı, Genel Sekreter vekili ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, seçim hazırlıklarına katılmaya devam ediyor.  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Ankara’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş’ın muhtarlar buluşmasına katıldıktan sonra, sorumlu olduğu Aydın mitingine Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile katıldı. Millet İttifakı ortağı İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de konuşmacı olduğu Aydın mitingi sonrası Erkek, seçim çalışmalarına katılmak üzere İzmir’e hareket etti.  Erkek, İzmir’de Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu`nu makamında ziyaret etti. Milletvekili Murat Bakan ve İl Başkanı Deniz Yücel de Erkek’e ziyarette eşlik ettiler. Erkek, ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer, örgüt yöneticileri, belediye başkan ve adaylarıyla çok sayıda İzmirli ile birlikte Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 10’uncu Kadın Festivali`ne katıldı.  Festival sonrası Menderes Belediye Başkan Adayı Mustafa Kayalar’a seçim çalışmalarında destek olmak amacıyla ilçeye giden Erkek’e İzmir Milletvekili Murat Bakan da eşlik etti. Bölgede partililerin haricinde esnaf ziyareti de gerçekleştiren Erkek, “Anlaşılan o ki Menderes`e de Mart’ın sonunda bahar gelecek” dedi. 

 
Erkek, Menemenlilerle… 
Menderes Alevi Kültür Derneği’ni ziyaret eden Erkek, ardından Menemen`e hareket etti. Erkek, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında gittiği Menemen`de, İlçe Başkanı Serdar Değirmenci ve yönetim kurulunu, Belediye Başkan Adayı Serdar Aksoy ile ziyaret etti. Erkek, daha sonra binlerce Menemenli bir araya geldi. Erkek, Kadınlar Günü etkinliği için toplanan binlerce Menemenliyi “Şehit Kubilay’ın yiğitliğiyle harmanlanan, Cumhuriyet aşığı Menemen’de olmaktan mutluluk duyuyorum” diye selamladı. Erkek, kadınlara Mustafa Kemal Atatürk’ün “Bir toplum, cinslerden yalnız birinin yüzyılımızın gerektirdiklerini elde etmesiyle yetinirse, o toplum yarı yarıya zayıflamış olur. Bizim toplumumuzun uğradığı başarısızlıkların sebebi, kadınlarımıza karşı ihmal ve kusurdur” sözleriyle hitap etti. Kadınların haklarını alamadığı ülkelerin gelişemeyeceğini ve orada demokrasinin yerleşemeyeceğini söyleyen Erkek, 1930’larda Cumhuriyet Devrimleriyle kadınların kazandığı hakların bugün gerisinde olunduğunu da sözlerine ekledi.    (Zeynel Yöner)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER