CHP'li Özgür Ceylan "Tarım Bakanlığına 3 bin 500 mühendis alınmayacak mı?"

04.11.2018         

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, önceki Tarım Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba'nın geçen yıl bütçe görüşmelerinde verdiği 3 bin 500 mühendis alımı sözünü sordu. Ceylan; "Sözünüze ne oldu, Tarım ve Orman Bakanlığı'na 3 bin 500 mühendis almayacak mısınız?" dedi.

 CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulunda konuşma yaparak, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Veteriner Hekim ve Mühendis alımı yapmamasını eleştirdi. Ceylan, yaptığı konuşmada Tarım ve Hayvancılık alanında kalkınmayı sağlayacak, üretimi artıracak, ülkeyi tekrar ihracatçı konuma getirecek olanların veteriner hekimler, gıda, su ürünleri ve ziraat mühendislerinin rehberliğindeki çiftçiler olduğunu söyledi. CHP’li Ceylan, önceki dönemde Tarım eski Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın 2018 bütçe görüşmeleri sırasında 3 bin 500 mühendis alınacağını bildirmiş olmasına karşın bugüne kadar bir atama yapılmadığını söyledi. CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Tarım ve Orman Bakanlığında bir şeylerin yanlış gittiğini kaydederek, eksik personel sorunu nedeniyle pek çok projelerin uygulanamadığını savundu.


“Tarım ve Orman Bakanlığı, ne zaman atama yapacaktır”
Tarım, hayvancılık ve gıda üretiminde yaşanan pek çok sorunun uzman personel yetersizliğine bağlı olduğunu savunan CHP’li Ceylan, “Boşa giden desteklemeler, ithal zirai ürünlerin artması, gramaj sorunları, şarbon, denizlerde kirlilik, limit altı yapılan avcılık, denetimsiz gıda, et ve gıdada ithalatta bağımlı kalmanın sebebi uzman personel yetersizliğidir. Tarım ve Orman Bakanlığı, ne zaman atama yapacaktır?” diye sordu.
(Atilla Akın)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

İKİ ACI KAYIP..
10.07.2019    692