CHP Çan İlçe Başkanı Aydın Çan'a çağırdı; "Adalet için bir mum da sen yak"

04.07.2017         

CHP Çan İlçe Örgütü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başlattığı Adalet Yürüyüşü'ne destek için İlçe Meydanı'nda "Bir Mum da Sen Yak' başlığı ile oturma eylemi gerçekleştireceklerini açıkladı. CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın, gerekleştirecekleri eyleme çağrı yaparak; "Kavgasız, gürültüsüz, sitemimiz sessizce vicdanlara. Vicdanınızı dinleyin ve adalet için bizimle birlikte bir mum da siz yakın" dedi.

 CHP Çan İlçe Örgütü, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başlattığı Adalet Yürüyüşü’ne destek için İlçe Meydanı’nda ‘Bir Mum da Sen Yak’ başlığı ile oturma eylemi gerçekleştireceklerini açıkladı. CHP Çan İlçe Başkanı Ümran Aydın dün akşam gerekleştirecekleri eyleme çağrı yaparak; Sanırım ülkede anket yapılmasa da sonucu bildiğimiz en net konu, adaletin olmadığı. Her iki kişiden biri adaletin olmadığına inanıyor. Kavgasız, gürültüsüz, sitemimiz sessizce vicdanlara. Vicdanınızı dinleyin ve adalet için bizimle birlikte bir mum da siz yakın. Hepimiz adil, uygar bir ülke de yaşamayı hak ediyoruz. Ve bir adam, 69 yaşında. Yağmurda, kavurucu sıcakta dimdik yürüyor. Şikayet etmiyor, kavga etmiyor, soylu ve asilce yürüyor. Ülkemize adalet gelsin diye” dedi.  

“Adalet gelsin diye bir mumda sen yak”

Ülkeye adalet gelmesi için vatandaşları mum yakmaya çağırdıklarını belirten Aydın; “Biz de ülkemize adalet gelsin diye, bir mum da sen yak dedik. Hadi gel, ülkeme adaleti getir. Herkes mahkemeler önünde eşit olsun diye. Gençlerimizin ter döktüğü sınavlar adil olsun diye. Adam kayırmacılık artık bitsin, işte, kamuda, askeriye de, ihalelerde hak eden görev alsın, işini yapsın diye.. Vicdanı, inancı ve değerleri ile herkes, koşulsuzca özgür yaşabilsin diye. Her kesimden adalet isteyen vicdanları 3 Temmuz Pazartesi akşamı Çan`a davet ediyoruz” dedi. 
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER