Depremzede çocuklar belediye tesislerinde tatil yaptı

19.06.2017         

Çanakkale Belediyesi tarafından depremzede çocuklar misafir ediliyor. Çanakkale Belediyespor tesislerinde misafir edilen depremzede çocuklar, çeşitli etkinlikler ile keyifli bir tatil geçirdi. Çocuklar gezi ve yüzme gibi birçok aktiviteye katıldı.

 Çanakkale Belediyesi, 2016-2017 eğitim öğretim yılının tamamlanması ile yaz tatiline giren depremzede çocukları misafir edildi. Ayvacık’ta 6 Şubat’ta meydana gelen depremden etkilenen köylerdeki ailelerin çocuklarına moral olması amacı ile düzenlenen program kapsamında, Çanakkale Belediyespor tesislerinde misafir edilen depremzede çocuklar, çeşitli etkinlikler ile keyifli bir yaz tatili geçirdi. Program kapsamında voleybol, basketbol, yüzme ve satranç gibi etkinlikler düzenlenirken, çocuklar aynı zamanda belirli günlerde gerçekleştirilen şehir turu ile müze ve tarihi alanları gezme fırsatı buldu. 

12 Haziran Pazartesi günü başlayan bir haftalık program kapsamında yaşları 10 ile 15 yaş arasında değişen 17 çocuk, eğitmenler eşliğinde düzenlenen çeşitli etkinlikler ile keyifli zaman geçirerek moral depoladı. Depremzede çocuklara yönelik düzenlenen program, pazar günü sona erdi. 
(Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER