Havuz'da yüzme coşkusu

09.01.2019         

2019 yılı ilk yüzme müsabakalarında, en minikler birinci yarışmalarını sevinçle gerçekleştirdi. Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzu'nda küçük ile miniklerin heyecanla kendilerini gösterme gayretleri ebeveyn ve spor camiasını mutlu etti

 

 Yüzme İl Temsilciliği Faaliyet programında yer alan ve Anafartalar Olimpik Yüzme Havuzunda 7 kulüp, 98 sporcunun katılımı ile yapılan Anadolu Yıldızlar Ligi seçme ve 11-12 yaş Vize ile Tecrübesizler Teşvik müsabakaları yapıldı. Yüzme Havuzu Salonu yine tarihi günlerinden birini yaşadı. Müsabakalar görülmeye değerdi. Organizasyon’da;  İÇDAŞ Spor Kulübü, Çanakkale Belediyespor Kulübü,  Çanakkale Gençlik Spor Kulübü, Işık Gençlik Spor Kulübü, Elit Yüzme, Anafartalar Yüzme Kulübü ve Çanakkale Ay Yıldız Spor Kulübü sporcuları kıyasıya mücadele ettiler. Minik elleri ve minik ayakları ile ilk defa yarışlara katılan Küçük Sporcular Olimpik Havuz’da  ve 50m serbest, 50m sırt, 50m kurbağa ve 50m kelebek kategorilerinde gerçekleştirilen yarışlarda büyük heyecan yaşayarak, ne kadar çok çalıştıklarını kanıtladılar.

 
Yüzme’de bir Yıldız!
Çanakkale Yüzme camiasında  yeni bir yıldız parlıyor. Gençlik Spor İl  Müdürlüğü bünyesinde Antrenörü Hakan Yalçınkaya’nın üzerine titrediği, hocasının gözbebeği olan Talha Göktaş,  Tecrübesizler Teşvik Müsabakalarında 50  metre kelebekte Birinci oldu. Madalyasına kavuştu. 50 metre serbestte ise organizasyonun İkincisi olarak dikkat çekti. Bugünlerin küçük, yarınları büyük kulaçları arasına ismini yazdırmasına mutlak gözle bakılan Talha Göktaş’a Antrenörü Hakan Yalçınkaya özel dersler vererek, süratle aşama yapmasına katkı sağlayacağını ifade ediyor. 
(Yusuf Sonkurt)
 
 
Başarılı sporcu Talha Göktaş, Yüzme’de yarınların yıldızı olarak gösteriliyor

 
Yüzme Antrenörü Hakan Yalçınkaya öğrencileri ile oldukça gururlu
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER