Karateciler Çanakkale'nin gururu!

06.09.2018         

Karadeniz Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonasında Biga Karate Gençlik ve Spor Kulübü Derneği sporcuları büyük bir başarıya imza attı.

 Çanakkale Karate İl Temsilcisi ve Milli Takım Antrenörü Süleyman Orhan, Milli Takıma çağrılan 3 sporcudan büyük başarı geldiğini söyledi. Orhan yaptığı açıklamada; " Ordu`nun Fatsa ilçesinde düzenlenen Karadeniz Hazar ülkeleri Karate Şampiyonasında ülkemizi temsilen Milli Takıma çağrılan sporcularımız Yasin Usta ferdi kumite dalında 67 kiloda altın madalya ve Türkiye A Takımı adına yarışarak takımda da 1 altın madalya kazandı. Rana Berfın Orhan ise genç bayan ferdi kumıte dalında 59 kiloda bronz madalya kazandı. 9 Yaş erkek kumite dalında yarışan Milli Sporcumuz Yıldıray Uğural güzel mücadele ederek bizleri memnun etti ve Milli maçında beşincilikle müsabakayı bitirdi. Türkiye Milli Takımı adına yarışan kulübümüzü, ilimizi ve ülkemizi en iyi şekilde temsil eden sporcularımızla gurur duyuyor, başarıların devamını diliyorum” dedi. 

             
Bir başarı daha...
Amasya da yapılan Uluslararası Kyokushin Karate Şampiyonası’nda Çanakkale’yi başarıyla temsil eden sporcular İrem Gülsüm Sayın,  Şule Banan ve Necati Ateş Spor’un İl Müdürü Aziz Sinan Alp’i ziyaret etti.
Organizasyonda kategorilerinde rakiplerine oranla üstün performans sergileyen sporcular İrem Gülsüm Sayın 1’nci, Şule Banan ve Necati Ateş 2’nci olmayı başardılar.  Önemli dereceler elde eden sporcuları Çanakkale Gençlik ve Spor  İl Müdürü Aziz Sinan Alp makamında ağırladı. Alp,  .aşarılı sporcuları tebrik ederek, bundan sonraki şampiyonalarda başarılarının devamını diledi..  Alp, sporculara çeşitli hediyeler takdim etti.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER