Milletvekili Öz, Çırpılar için muhtar ve STK'larla görüştü

14.11.2017         

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, Çanakkale Yenice Çırpılar'da yapılmak istenilen termik santralin ÇED süreci hakkında, yaptığı çalışmaları ve girişimleri STK'larla paylaştı.

 CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, Yenice’nin Çırpılar Köyünde yapılmak istenen termik santralin ÇED süreci hakkında, önümüzdeki günlerde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve Çevre ve Şehircilik Bakanıyla yapacağı görüşmeler öncesinde çalışmalarını ve girişimlerini Çanakkaleli STK’lar ve muhtarlarla paylaştı. Bakanlarla yapacağı görüşmelerde Yenice Çırpılar Termik Santrali ÇED raporuna ve Toprak Koruma Kurulundan onay çıkmaması için taleplerini ileteceklerini belirten Öz; “Ziraat Mühendisleri Odası Çanakkale Şube Başkanı Prof. Dr. Türker Savaş, ZMO Çanakkale Şubesi YK Üyesi İrfan Mutluay, TEMA Vakfı Çanakkale İl Temsilcisi Hakan Karan, TEMA Vakfı 23’üncü Dönem Yönetim Kurulu Üyesi Demet Çavuşgil, Yenice Çırpılar Köyü muhtarı Metin Karabulut, Yenice Kayatepe Köyü eski muhtarı Hüseyin Soylu ile yaptığımız görüşmede değerlendirmelerde bulunup, kendilerinden önemli ve değerli bilgiler edindik” dedi.


“Termik Santral projelerinin infial olduğunu biliyoruz”
Toplantı sonrası değerlendirme yapan CHP’li Bülent Öz; “Çanakkale`nin havasının ve toprağının termiğin olumsuz etkileri yüzünden yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalmaması için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Dünyanın vazgeçtiği kömürlü Termik Santral projelerinin infial olduğunu biliyoruz ve ülke politikamız çevreye tehdit oluşturmayan yenilenebilir enerji kaynakları olmalıdır diyoruz” dedi.
 (Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER