Şarlan'dan Feyzioğlu'na destek

16.05.2017         

Türkiye Barolar Birliği 34. Olağan Genel Kurulu, 13-14 Mayıs 2017 tarihlerinde, Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan ve Çanakkale Barosu TBB delegelerinin de katılımlarıyla gerçekleşti. Genel Kurulda Av.Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, Türkiye Barolar Birliği Başkanlığına yeniden seçildi.

 Çanakkale Barosu’nun da bulunduğu 79 Baro hafta sonu Türkiye Barolar Birliği Genel Kurulu’na katıldı. Genel Kurul, divan kurulunun belirlenmesi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Devamında Genel Kurul, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Avukat Prof. Dr. Metin Feyzioğlu’nun konuşmasıyla devam etti.

  
Şarlan, Güler ve Demirtaş oy kullandı 
Çanakkale Barosu Başkanı Av.Bülent Şarlan ile Türkiye Barolar Birliği delegeleri Av.Adnan Güler ve Av.Şerefnur Çakır Demirtaş ile birlikte 486 delege seçimde oy kullandı. Genel Kurul`da Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nın yanı sıra Yönetim, Disiplin, Denetleme Kurulu üyelerinin de seçimi yapıldı. Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, yeniden Türkiye Barolar Birliği Başkanı oldu. Çanakkale Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ile TBB Delegeleri Av.Adnan Güler ve Av.Şerefnur Çakır Demirtaş, Genel Kurul vesilesiyle Türkiye’nin birçok Barosundan gelen Başkanlar ve delegeler ile Türkiye Barolar Birliği yöneticileriyle görüşmelerde bulundular.
  
Şarlan: “TBB önemli işlere imza attı”
Türkiye Barolar Birliği’nin önceki dönemindeki yöneticilerine teşekkür eden Çanakkale Barosu Başkanı Av. Bülent Şarlan yaptığı açıklamada; “Türkiye Barolar Birliği’nin önceki döneminde görev alan yönetimi ve kurulları gerek ulusal gerekse uluslararası düzeyde önemli çalışmalara imza atmıştır. Avukatlar bu dönemde, eğitim çalışmalarından sağlığa, fiziki olanaklardan mesleki dayanışmaya birçok konuda önemli yol almışlardır. Türkiye Barolar Birliği’nin, mesleğimiz için, adalet için, hukuk devleti ve demokratik bir ülke için önceki dönemden daha fazlasını bu dönemde geçekleştireceğine inanıyorum. Türkiye Barolar Birliği 34.Olağan Genel Kurulda yeniden Başkan seçilen Av. Prof. Dr. Metin Feyzioğlu ile Yönetim, Disiplin ve Denetleme Kurullarına seçilen meslektaşlarımı kutluyor, bu dönemki çalışmalarında başarılar diliyorum” dedi.
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER