Uz "Yüzünü güneşe dön Çanakkale"

13.06.2018         

24 Haziran'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27'nci Dönem Genel Seçimleri kapsamında seçim çalışmaları hızla devam ediyor. İyi Parti Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz, Kepez ziyaretinin ardından Gelibolu ziyaretlerine başlayarak 24 Haziran seçimleri ile ilgili açıklamalarda bulundu.

 24 Haziran’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve 27’nci Dönem Genel Seçimleri kapsamında seçim çalışmaları hızla devam ediyor. Önceki gün Kepez’de esnafları ve vatandaşları ziyaret eden Uz, dün de Gelibolu’ya ziyaret gerçekleştirdi. Kepez’de gün boyu ziyaretlerine devam eden Uz, sabah başladığı ziyaretlerini sahurda sonlandırdı. Dün de seçim çalışmalarına devam eden İyi Parti Kurucular Kurulu Üyesi Çanakkale Milletvekili adayı Rıdvan Uz, düzenlediği Gelibolu ziyaretleri öncesinde 24 Haziran seçimleri ile ilgili değerlendirme yaptı. Açıklamasında partisinin vaatlerini açıklayan Uz, özellikle gençler ile ilgili yapılacak çalışmalardan bahsetti. Uz, Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK)’ün kaldırılacağını söyledi. Eğitimde bilimsel çalışmaların önünü açacaklarını söyleyen Uz; “Bugün Çanakkale’mizde Gelibolu ziyaretimiz var. Seçim çalışmaları kapsamında esnaf ziyaretlerimize başlamadan önce üniversiteli gençlerimize ve Çanakkalelilerimize seslenmek istiyorum. Cumhurbaşkanı adayımız Meral Akşener’in öncelikle Çanakkale’mize gönderdiği sevgi ve saygılarını iletiyorum. Yıllardır üniversite hayatının sırtında kambur olan YÖK’ü kaldıracağız ve bilimsel çalışmaların önünü açacağız” dedi. 


“Güneş, herkesten önce gençlerimize doğacak”
Sınava girecek öğrencilerden hiçbir ücret alınmayacağı belirten Uz, açıklamasında; “Öğrencilik statüsü devam eden gençlerimizden girecekleri hiçbir sınav için sınav ücreti almayacağız. 25 yaşına kadar tüm üniversite öğrencilerine ücretsiz mobil internet ve konuşma dakikaları verilecek. Öğrenim kredisi borcu olan gençlere borçlarını faizsiz ve 60 aya varan vadelerle yeniden yapılandırma imkanı sağlayacağız. ÇOMÜ adaletin tesis edildiği, FETÖ kalıntılarından kurtarılmış ve liyakat sahibi bir üniversite yönetimi ile tekrar yapılandıracağımızı, betonlaşmaların ve yerleşkelerin boş olduğu göz önüne alındığında öğrenci sayısının en az 60 bine ulaşacağını da söylemek istiyoruz. Bu, hem üniversite anlamında daha iyi bir öğretim imkanı sunmak hem de Çanakkale’mizde öğrenci kenti kimliğine biraz daha sahip çıkmak adına yapılacak. Yani ‘Güneş, herkesten önce gençlerimize doğacak’ diyoruz. Güneş, ışıkların kapatılan fakat İyi Parti’nin mayasının atıldığı Çanakkale’de yeniden doğacak. Biz de ‘Yüzünü güne dön Çanakkale’ diyoruz” ifadelerini kullandı.  
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER