Vali Tavlı'dan Baroya ziyaret

12.04.2018         

Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avukatlar Haftası nedeniyle ziyarette bulundu. Hafta etkinlikleri kapsamında Çanakkale'de ki pano ve billboardlara vatandaşları bilgilendirici ilanlar verildi.

 Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan ve Yönetim Kurulu Üyelerini Avukatlar Haftası sebebiyle ziyarette bulundu.  Ayrıca Çanakkale Barosu tarafından, kent halkının hukuki konularda mağduriyet yaşamaması ve haklarına doğru yoldan ulaşabilmesi amacıyla Çanakkale’nin çeşitli yerlerindeki billboard ve reklam panolarında halkı bilgilendirici ilanlar asıldı. 

 
“Bilgisayarınıza değil, avukatınıza danışın”
Baro Başkanı Av. Bülent Şarlan, konuya ilişkin değerlendirme-sinde, 1136 sayılı kanuna göre avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmetlerini sadece avukatların verebildiğini belirterek, Çanakkale Barosuna bağlı olarak ilimizde görev yapan tüm avukatların meslekte yetkin olduğunu belirtti. Şarlan, açıklamasında “Vatandaşlarımızın karşılaşabilecekleri hukuki sorunları bilgisayar ya da yetkin olmayan kişiler üzerinden çözmeye çalışması haklıyken haksız duruma düşmelerine ve ciddi hak kayıplarına sebep olabilmektedir. Bu sorunların giderilmesinde Çanakkale’nin tüm avukatları ve Çanakkale Barosu kendilerine yardımcı olmak için hazırdır” dedi.  
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER