Fener kimliğini kaybediyor!

23.06.2020         

Hemen herkesin ortak kanısı şuydu; Bizim çocukluğumuzda Fenerbahçe her dönemin en popüler, en havalı oyuncularını kadrosuna katar, başına da marka bir Teknik Direktör koyardı. Fenerbahçe böyleydi...

 Ancak; gel zaman – git zaman Aziz Yıldırım, kulübün kasasından öyle ekstra harcamalar yaptı ki, bu kulübün başına demokratik seçimle gelen Ali Koç’un, hibe ettiği 400 milyarlık katkı da maalesef devede kulak kaldı. Şimdi çık çıkabilirsen bu işin içinden.

1. Koca Fener enkaz oldu. 2. Bu yıldan, yeni sezon portföyüne aktarılabilecek hiçbir futbolcu yok. 3. Ekonomik koşullar nedeniyle, büyük paralar harcayarak, elit yerli ve yabancı oyuncu da transfer etmek mümkün değil.. 4. Şampiyonlar ligi zaten lüks, UEFA ligi de hayal. 5. Altyapıdan gelecek ve A kadrosunda yer alacak futbolcu bulunmuyor. 6. Yeni sezon için bırakın kombine bilet almayı, stadı bedava yapsan da tribünlere ilgi gösterecek taraftar yok.7. Peki, yüreğine taş basıp, televizyonları başlarında çubukluyu izleyecek milyonların gözlerine değil, yüreklerine damlayan göz yaşlarını kim silecek. 8. Bir dönemler TFF başkanı değiştiren Fenerbahçe, şimdilerde bünyesindeki değerleri kaybederken, ‘Bana ne zaman sıra gelecek’ diye bekleyen üst düzey yöneticileri bir daha nereden bulacak. 9. Bu kulüpte görev almış ya da şu anda yönetimde bulunan Ey Sarı-Lacivertli idareciler, “Şanlı Fenerbahçe’yi tarihin tozlu sayfalarına gömmek üzeresiniz. Milyonların sevgilisi Fenerbahçe yok oluyor. 10.  Ali Koç başkanlığındaki Yönetim Kurulu üyeleri çırpınıp, durmayın ! Gerçekler çıplak gezmeyi sever. Çıkın,  Fenerbahçe taraftarlarından özür dileyerek “ Transferlerde başarısız olduk. Ekonomik gücümüz de kalmadı. Artık küçülüyoruz. Yabancı sınırı ne olursa olsun, sahaya kendi öz çocuklarımızla çıkıp, onur mücadelesi yaparak, kaybettiğimiz kimliği yeniden kazanacağız’ deyin.

Cahit Göveren

Spor yorumcusu

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Kupa finali İstanbul'da
27.06.2020    2178
Kirazda tehlike çanları
27.06.2020    1813