Rüzgar gibi geçti!

18.05.2017         

Çanakkale yerel futbolunda pek çok lig sona erdi. Sonucu alınmayan 3 kategori kaldı. Türkiye Şampiyonalarında yer alan Çanakkale Kulüpleri'nden sadece Kepezspor U-17'lerde 2. Kademeye yükseldi. Diğer kulüpler organizasyona ilk turda veda etti

 Çanakkale’de Amatör Spor Kulüpleri’nin katıldığı yerel futbol sezonunda sona yaklaşıldı. Değişik yaş gruplarında ASKF’nin, Futbol Federasyonu onaylı olarak düzenlediği yerel futbol liglerinde; Süper Amatör, 1.Amatör, U-19, U-17, U-15, U-14 kategorileri tamamlandı. 2.Amatör,  U-16 ve U-13 liglerinin bitmesine az bir süre kaldı. U-12 Minikler ve U-11 Miniminikler ligleri ise yarışmacı kimlikten uzak, şenlik havası içinde geçmeye devam ediyor. Esasen,  Minik ve Miniminikler liglerinde Türkiye Şampiyonası düzenlenmiyor.

(Yusuf Sonkurt)
 
Kategorilerinde İl Birincisi olan Kulüpler
Süper Amatör Lig Şampiyonu : Bigaspor
1.Amatör Lig Şampiyonları : Geyikli Bld. - K.Kuyu Gençlb.
2.Amatör Lig’inde son 2 hafta oynanacak
U-19 Ligi Şampiyonu : Ezinespor
U-17 Ligi Şampiyonu : Kepezspor
U-16 Ligi’nde Barbarosspor, H.Bayırıspor, Y.Çanspor ve Geliboluspor Yarı final grubuna yükseldi.
U-15 Ligi Şampiyonu : Bigaspor
U-14 Ligi Şampiyonu : Barbarosspor
U-13 Ligi’nde müsabakalar devam ediyor.
 
Not;  
1. Yeni sezonda Çanakkale Süper Amatör Lig 12 kulübün katılımıyla oynanacak. Lig muhtemelen Ekim 2017 ayında start alacak. Bu kategoriye; Çanakkalespor, Kepezspor, Geliboluspor, Ezinespor, Geyikli Belediyespor, Küçükkuyu Gençlerbirliği, Biga Adaspor, Yenicespor, Lapsekispor, Arslancaspor, Bozcaadaspor, Karabiga Bld.Gençlikspor takımları katılacak. 
2.  2017-2018 sezonunda Çanakkale’yi Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) Yeni Çanspor ve Bigaspor kulüpleri temsil edecek.
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER