Doğa Anadolu Lisesi öğrencileri, mezun oldu

29.05.2018         

Çanakkale Doğa Koleji, Doğa Anadolu Lisesi öğrencilerini mezun etti. 2017-2018 eğitim-öğretim yılını başarıyla tamamlayarak mezun olan Doğa Anadolu Lisesi öğrencileri, hazırlanan görkemli mezuniyet töreni ile mezuniyet belgelerini aldılar.

 Çanakkale Doğa Koleji, Doğa Anadolu Lisesi öğrencilerini mezun etti. Eğitim-Öğretim hayatına 2015 yılında başlayan ve gerek akademik gerekse sportif anlamda birçok rekora imza atan Çanakkale Doğa Koleji, 2017-2018 eğitim-öğretim yılını başarıyla tamamlayan Doğa Anadolu Lisesi öğrencilerini mezun yaptı. Doğa Koleji’nin konferans salonunda gerçekleşen mezuniyet törenine Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Keleş, Çanakkale Merkez Komutanı Albay Necmettin Sarı, Okul Kurucusu Dr. Zafer Tuna Taş, Tesis Yöneticisi Tamer Özan, Okul Müdürü Hıdır Kılıç, Müdür Yardımcıları, Okul Aile Birliği Başkanı Özge Dağgeçen ve Okul Aile Birliği Üyeleri, sınıf öğretmenleri, veliler ve öğrenciler katıldı. Açılışta, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasının ardından, günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Tüm öğrenciler sahneye davet edildi ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recai Keleş ve Çanakkale Merkez Komutanı Albay Necmettin Sarı tarafından mezun olan öğrencilerin diplomaları verildi. Çanakkale Doğa t-MBA Onursal Başkanı Gizem Üzen ve Okul Aile Birliği Üyesi Güllüşah Özen’in konuşmalarının ardından Kepez Belediye Başkanı Dr.Ömer Faruk Mutan, Doğa Anadolu Lisesi birincisi Furkan Yıldız, ikincisi Ceren Çoban ve üçüncüsü Tuğçe Tüten’in diplomalarını verirken, Çanakkale Doğa Anadolu Lisesi birincisi Furkan Yıldız’ın okul kütüğüne ismini çakmasının ardından bayrak flama devir teslim törenine geçildi. 12.sınıf öğrencileri bayrak ve flamayı bir alt sınıf öğrencilerine teslim etti.

 
“Bizler çocuklarımız için elimizden gelen her şeyi yaptık, yapmaya da devam edeceğiz”
Çanakkale Doğa Koleji Kurucusu Dr. Zafer Tuna Taş mezuniyet töreninde yaptığı konuşmada; ”Biliyorsunuz, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk Kurtuluş Savaşından sonra ikinci bir seferberlik yapmıştır. Eğitim seferberliği. Eğitimde istediğimiz şeyleri istediğimiz yerlere koyamadığımız için bu ülke geçmişte ve yakın gelecekte pek çok darbenin ve sıkıntıların altına girmiştir. Bugün geldiğimiz noktaya baktığımızda gerçekten ülkenin zor günler geçirdiğini biliyoruz. Bu noktada bizi çıkaracak tek bir şey vardır. Ulu Önder Atatürk’ün yolunda ve ışığında ülkesini seven, bayrağını seven, ülkesinin bütünlüğüne güvenen eğitimli insanlar bizi ileriye taşıyacaktır. Bu konuda hepimize gerçekten çok fazla görev düşüyor. Sizler bizlere inandınız, bizler de çocuklarımız için elimizden gelenin en iyisini yaptık ve yapmaya da devam edeceğiz. Eminim onlar da bizim yüzümüzü ağartacaktır. Öğrencilerimize şunu söylemek istiyorum. İyi bir eğitim aldınız. Akademik eğitimin yanında sizler de ilk defa bir araya geldiniz. Bu çocukların birçoğu benimde elimde büyüdü. En az siz velilerimiz kadar duygulandığımı söylemek istiyorum ve ben onlara sonsuz güveniyorum. Hepiniz istediğiniz hedefe ulaşacaksınız çünkü içinizde vatan millet sevgisi var. Hepinizde insan sevgisi var. Yolunuz açık olsun. Nobel Kimya ödülü almış Prof. Dr. Aziz Sancar’ın bir sözü var, ben çok severim. Zeka önemli değil, ben zekaya güvenmem. En önemli faktör çok çalışmaktır. Birbirimizi severek ve sayarak bu ülkeyi var edebiliriz. Hepimizin sorumluluğu bu yönde çok fazladır. Okulumuzun açıldığı günden itibaren Doğa ailesinde yer aldığınızdan dolayı hepinize çok teşekkür ediyorum” dedi.
(Yusuf Sonkurt)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER