Şampiyon, Çanakkale'de

07.01.2019         

TV8'de yayınlanan MasterChef Türkiye isimli yemek yarışmasına Çanakkale'den katılan Uğur Kardaş, yarışmanın finalinde 'İmza' yemeğiyle şeflerden yüksek puan alarak şampiyon oldu. Gazetemiz Çanakkale OLAY'a yarışmayı ve ardından yaşadıklarını anlatan MasterChef Uğur; "Bu yarışmaya katılmak benim hayalimdi. Beni seven, beni destekleyen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

 TV8’de yayınlanan MasterChef Türkiye programının ilk sezonu oldukça heyecanlı geçti. Yarışmaya Çanakkale’den katılan Uğur Kardaş, Çanakkaleliler tarafından ilgi odağı haline geldi. Çanakkalelilerin, MasterChef Uğur’a ‘şampiyon’, ‘gururumuzsun’ şeklinde hitap etmesi, Uğur Kardaş’ın yarışma boyunca ne kadar desteklendiğini gösterdi. MasterChef Türkiye yemek yarışmasında finale kalarak, Çanakkale’yi gururlandıran MasterChef Uğur, şampiyon olduktan sonra gazetemiz Çanakkale OLAY’a açıklamada bulundu. Yarışmaya katılmanın kendisinin hayali olduğunu söyleyen Kardaş, bu tip yarışmaları katılmak istediğini ve MasterChef Türkiye programı çıkınca, hiç düşünmeden katıldığını belirtti. Bi Karikatür Kafe’de hayranlarıyla bir araya gelen Kardaş,  yarışmada son 6’ya kaldıktan sonra, şampiyon olmayı aklına koyduğunu söyledi. Şampiyon olduktan sonra inanılmaz bir duygu yaşadığını söyleyen MasterChef Uğur, özellikle vatandaşların gösterdiği ilgi ve alakadan dolayı son derece mutlu olduğunu söyledi. 


“Hayalim gerçek oldu”
Yarışma boyunca kendisini destekleyen herkese teşekkür eden MasterChef Uğur; “Aşçılık, bana dedemden kaldı. 11 yıldır bu işin içindeyim, 6 yıldır da profesyonel aşçılık yapıyorum. Yarışma süreci oldukça zorlu geçti. Yarışma 5 ay sürdü ve herkesin aklında şampiyon olmak vardı. Ben hedefimi çok yüksekte tutmuyordum ama son 6’ya kaldığımda ‘şampiyon olurum’ dedim. Özellikle son 6’da elenmek beni çok üzerdi, ben de hedefime emin adımlarla ilerledim. Yarışma süreci, aşırı yorucu bir serüvendi. Kameralar, ışıklar, kameramanlar, oradaki atmosfer alışmadığımız bir ortamdı. Bu da bizi çok zorladı. Biz, programı yerin altında mekanlarda da çektik, gökdelenlerde de çektik. Bir günümüz, diğer günü tutmuyordu, zor ve aşırı süreçlerden geçtik. Süreler kısıtlı, yarışmacılar mesleklerinde gayet profesyoneller. Ben aşçılık bölümünü okuyorum, bir gün ‘Mesleğim üzerine programlar olursa katılırım’ demiştim ve hayalim gerçek oldu. Ben, yarışma boyunca herkesten destek aldım. Memleketim Çanakkale’den aldığım destek kadar diğer illerden de bir o kadar destek aldım. Özellikle Çanakkale’ye geldiğimde insanların beni karşılaması çok güzeldi. Kente ilk geldiğim zaman bana ‘şampiyon’, ‘gururumuzsun’ diyenler oldu, bu da beni çok mutlu etti. Özellikle İstanbul’da yarışma sırasında çok güzel tepkiler aldım. Dışarı çıktığımızda herkes tanıyordu, şimdi daha çok tanımaya başladılar, yaptığımız hareketlere daha çok dikkat etmeye başladık. Yarışma boyunca beni destekleyen, beni motive etmek için uğraşan herkese teşekkür ediyorum” dedi. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER