Umutlarımızın yeşerdiği bir yıl olsun 2019

02.01.2019         

Yeni yıl kutlamaları, tüm yurtta olduğu gibi Çanakkale'de de dolu dolu geçti. Bazı vatandaşlar, yeni yıla evlerinde, aileleriyle girmeyi tercih ederken, bazıları kent merkezinde, kordonda ve eğlence mekanlarını tercihe etti.

 2019, ülke genelinde olduğu gibi Çanakkale’de de büyük bir coşku ve heyecanla karşılandı. Bazı vatandaşlar, 2019’a eğlence mekanlarında, bazıları ise evlerinde, aileleriyle girmeyi tercih ettiler. Yeni yıl hareketliliği, günün ilk saatlerinden itibaren başladı. Yeni yıla aileleri ile birlikte girecek olan vatandaşlar, yılbaşı alışverişlerini tamamladı. Akşam saatlerinde ise kentin işlek noktaları, dolmaya başladı. Eğlence mekanları da yılbaşı yoğunluğu sebebiyle doldu. Vatandaşlar, yeni yıl nedeniyle gece boyu eğlendiler. Saat 00:00 itibariyle eğlence mekanlarında yeni yılı karşılamak isteyen vatandaşlar, havai fişek gösterisini kaçırmamak için kordon boyuna akın etti. Kordon boyunda yapılan havai fişek gösterileri, gece 00:00’da başladı. Vatandaşların havai fişek gösterisi için akın ettiği kordon boyu, hıncahınç doldu. Vatandaşlar, yeni yılın umutlu, huzurlu bir şekilde geçmesi dileklerini ilettiler. Yeni yılın güzel ve bereketli geçmesini dileyen vatandaşlar gece boyu eğlendiler. 

 
Kepez’de 2019 eğlenceleri… 
Kepezli vatandaşlar, yeni yılı doyasıya kutladılar. 2019’u karşılayan vatandaşlar, gece boyu eğlendiler. Kepez Belediye Başkanı Dr. Ömer Faruk Mutan’ın da katıldığı yılbaşı eğlencesi, şenlik havasında geçti. Kepez Belediyesi tarafından düzenlenen eğlencede, Yılbaşı Sokağı süslenerek yeni yıl için hazır hale getirildi. Kepezli vatandaşlar da eğlenceye katılarak, 2019’un umutlu, huzurlu bir şekilde geçmesini dilediler. Kepez Belediyesi tarafından hazırlanan eğlence kapsamında düzenlenen yılbaşı konseri ile vatandaşlar doyasıya eğlendi. Eğlenceye büyük ilgi gösteren vatandaşlar, konser kapsamında söylenen şarkılara gece boyu eşlik ettiler. Vatandaşlar, 2019’un umutlu ve huzurlu geçmesi dileklerini ilettiler. 
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER