Yakalanan 4 kişi 8 ayrı hırsızlık suçundan tutuklandı

12.04.2018         

Çanakkale ve Balıkesir'de toplam 8 ayrı hırsızlık olayına karıştığı iddia edilen 4 kişi tutuklandı. 1 kişinin ise Savcılık ifadesi sonucunda serbest bırakıldığı belirtildi.

 İl Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından 06 Nisan günü saat:19.15 sıralarında Yenice İlçesi Soğucak köyü Ballıçay mevkiinde bulunan Orman İşletme Şefliğine bağlı Gözetleme Kulesinden 17…plakalı kapalı kasa Ford Transit marka araç ile hırsızlık yapıldığı ihbarının alındı. İhbar üzerine bölgeye giden Jandarma devriyesi araç Soğucak Köyü ormanlık alan bölgesinde terk edilmiş araç buldu. Olay yerinde yapılan inceleme ve araştırma sonucunda araç içerisinde yapılan kontrolde hırsızlık konusu malzemeler ele geçirildiği açıklandı.  

Olay sonrasında yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, hırsızlık olayında kullanıldığı tespit edilen 17….. plakalı araç sahibi R.B., H.T. ve İ.D. isimli üç şüpheli şahıs 07 Nisan tarihinde yakalanmış, yakalanan şahısların yapılan mülakat ve alınan ifadeleri sonrasında suça karıştıkları tespit edilen S.B. ve M.E. isimli şahıslarda 08 Nisan tarihinde Biga ilçesinde yakalandı. Şüphelilerin ev, işyeri ve araçlarında yapılan aramada hırsızlık malzemesi olduğu tespit edilen malzemeler ele geçirildi.  Jandarmada ifadeleri alınan şüphelilerin Yenice ilçesinde 3, Bayramiç ilçesinde 2, Ayvacık ilçesinde 1, Balıkesir`in Havran ve Balya ilçelerinde 1`er olmak üzere toplam 8 ayrı hırsızlık olayına karıştığı belirlendi. İşlemleri tamamlanan 5 şüpheliden H.T., İ.D., S.B. ve M.E., sevk edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Araç sahibi R.B. ise savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.
(Haber Merkezi)
 
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER