Çanakkale Barosu: "Yasal işlem başlattık"

01.09.2021         

Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından Çanakkale'de yaşanan hayvan hakkı ihlali ile ilgili açıklama yapıldı. Kordon bölgesinde bir kafe işletmecisi ve çalışanı tarafından gerçekleştirildiği belirtilen vaka ile ilgili yasal süreç başlatıldığı ifade edildi.

Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından Çanakkale`de yaşanan hayvan hakkı ihlali ile ilgili açıklama yapıldı. 19 Ağustos tarihinde kordon bölgesinde bir kafe işletmecisi ve çalışanı tarafından vatandaşlar tarafında bırakılan bir kedinin kolide bantlanarak götürüldüğü ve akıbetinin bilinmediği belirtildi. İşletme müdürünün kedinin akıbetinin sorulması üzerine `attığını` söylediği belirtilen açıklamada şahıslar hakkında yasal süreç başlatıldığı ifade edildi. 
 
Çanakkale Barosu Hayvan Hakları Komisyonu tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada; "19.08.2021 günü şehrimizde yeni kordon bölgesinde bir kafe işletmecisi ve çalışanı tarafından bölge sakinlerince bakılan bir kedi; "veterinere götürüleceği" ifade edilerek tüm uyarılarına rağmen bir karton koliye konulmuş ve kedinin çıkamayacağı şekilde koli bantlanarak araçla uzaklaştırılmıştır. Bu şekilde araca konularak uzaklaştırılan kedinin akıbeti bilmemektedir. Aynı bölge sakinlerinin işletmeciye kedinin hangi veterinere götürüldüğünü sorması üzerine kafenin müdürü tarafından "kimse benden hesap soramaz, kediyi attım" diyerek cevap vermiştir. Konu ile ilgili yasal süreç başlatılmış olup baromuz Hayvan Hakları Komisyonu olarak bu canın hem akıbetinin takipçisi olacağımızı hem de sorumlularından hesap soracağımızı kamuoyunun bilgisine sunarız. Saygılarımızla" denildi.
(Eren Aşnaz)

 

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER