Mahalle sakinleri iftarda buluşuyor

31.05.2018         

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Kent Konseyi Mahalle Meclisleri ve Mahalle Muhtarlıkları ile her yıl düzenlenen ve geleneksel hale gelen İftar Programları, önceki gün başladı. İftar sofralarının ilki Cevatpaşa Mahallesinde kuruldu.

 Çanakkale Belediyesi’nin, her Ramazan Ayı’nda düzenlediği ve geleneksel hale gelen İftar Programları’nın ilki önceki gün başladı. İlk gün programı Cevatpaşa Mahallesinde gerçekleşti. Cevatpaşa Mahallesinde düzenlenen iftar programına, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Av. Muharrem Erkek, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan ve eşi Hale Gökhan, CHP İl Başkanı İsmet Güneşhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Ali Uyanık, Belediye Meclis Üyeleri, Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Evren Kızoğlu, Cevatpaşa Mahalle Meclisi Üyeleri ve kentliler katıldı. Yemek sonrası bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, katılımları için kentlilere teşekkürlerini iletti. Başkan Gökhan, Ramazan Ayı’nın dostluk, kardeşlik, ikram, bolluk, bereket olduğunu söyledi. 

 
“Bu kentte barış içinde yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz”
İftar programında konuşarak programa katılanlara hitap eden Başkan Gökhan; “Bu ay biliyorsunuz ki İslam alemi için önemli bir ay. Ramazan ayı dostluk, kardeşlik, ikram, bolluk, bereket ayı olarak adlandırılır. Ben de bu ayın Çanakkale’mize ve ülkemize bolluk, bereket, sağlık getirmesini diliyorum. Bu kentte barış içinde yaşıyoruz ve yaşamaya devam edeceğiz. Onun için bu sofralarda birlikte olmak da çok önemli. Ben, bu kentte hep barış diyorum. bunun ne kadar önemli olduğunu bizim dışımızdaki İslam ülkelerine özellikle komşularımıza baktığınız zaman görüyorsunuz. Maalesef en yüce din olan Müslümanlığı o ülkeler gereğince yaşamıyor. Sürekli savaş halindeler, Müslüman Müslüman’ı öldürüyor, barıştan nasiplerini alamıyorlar. Onun için biz, onları ibret alarak kendi kentimizde, ülkemizde barışa önem vermeye devam edeceğiz. Çünkü bu dünyada paylaşılamayacak hiçbir şey yoktur. Bu dünya hepimize aittir. İnsanlar eşit olarak yaratılmıştır. Bizler de paylaşmayı, birlikte yaşamayı devam ettireceğiz. İnşallah, bundan sonra da iftarlarda, bayramlarda, güzel günlerde buluşalım” diye konuştu. Başkan Gökhan, konuşmasının ardından kentlilerle de yakından ilgilenirken, program keyifli bir sohbet ortamıyla son buldu.
(Baykal Sağlam)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER