Milli kayakçı 'Kar Canavarlarını' bekliyor

08.11.2017         

Birçok başarıları ve şampiyonaları bulunana eski Milli Kayakçı Burak Baysal Çanakkale'de kar canavarlarını bekliyor. Baysal, Çanakkale'de kurduğu Kar Canavarı Kayak ve Doğa Sporları Spor Kulübü'nde milli kayak sporcuları yetiştirecek.

 Eski Türkiye ve Balkan Şampiyonu Milli Kayak sporcusu Burak Baysal Çanakkale’den kayak sporcuları yetiştiriyor. Şu anda lisanslı antrenörlük yapan Baysal, küçük yaşta Sarıkamış’ta başladığı kayak hayatını; “Kar Canavarı Doğa ve Kulüp Sporları Spor Başkanıyım aynı zamanda kulübün kayak öğretmeniyim. Bu spora 6 yaşında Sarıkamış’ta başladım. 22 yıldır bu meslekte sporculuk yapıyorum. Türkiye şampiyonluğu, il birinciliği, bölge birinciliği olmak üzere farklı şampiyonluklar elde ettim. 3 dayım ve amcam bu sporla uğraşıyordu amcam benin bu spora başlamama vesile oldu. Kendileri de bu sporda Balkan ve Türkiye Şampiyonlukları olan tanınmış isimlerdir.  Yani bir nevi aile mesleğimiz diyebilirim.

“Kar canavarlarını bekliyoruz”

Şimdide Çanakkale’de yaşadığım için buradan kayak sporcularını yetiştirmek amacı ile buradan Uludağ’a götürerek kayak sporu öğretiyorum.  Kayıtlarımız başladı. 13-14 Ocak’ta iki günlük kayak seçmelerimiz olacak. Ulaşım, konuklama kayak malzemeleri olmak üzere bütün masraflar dahil bir kampımız olacak. Kar canavarlarımızı bekliyoruz. Yerimiz Belediye iş hanında tadilatta bu hafta içerisine açılacak. O zamana kadar ise Sosyal medya üzerinden ulaşabilirler.  
(Şenol Güven)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER