Yeni Kordon Projesi start aldı

03.05.2018         

Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Yeni Kordon ile Kıyı AVM bölgesini kapsayan sahil şeridinin düzenlenerek kentlilerin kullanımına açılacağı belirtildi.

 Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada Yeni Kordon ile Kıyı AVM bölgesini kapsayan sahil şeridinin düzenlenerek kentlilerin kullanımına açılacağı belirtildi. Her kesime hitap edecek bir proje alanı oluşturulacağı ifade edilen proje kapsamında bisiklet, görme engelli ve araç yolunun yer alçağı belirtildi. Yeni Kordon’un bittiği alan (Barış Kordonu) ile Kıyı AVM bölgesini de kapsayan sahil şeridinde kentlilerin kullanımına yönelik düzenlemeler yapılacağı belirtilen açıklamada;  “Çanakkale Belediyesi tarafından yeni bir proje daha kente kazandırılmaya hazırlanıyor. Proje kapsamında, Yeni Kordon’un bittiği alan (Barış Kordonu) ile Kıyı AVM bölgesini de kapsayan sahil şeridinde kentlilerimizin kullanımına yönelik düzenlemeler yapılacak” denildi.

 
 
“Kentlilere yeni bir sosyal aktivite alanı sunulacak”
7’den 70’e her kesime hitap edecek bir proje alanı oluşturulacağı ifade edilen açıklamada; “Proje alanı, 17 bin 850 metrekare ve 783 metre sahil bandını kapsamaktadır. Projede, Yeni Kordon’un kentsel bellek diline uygun olarak bisiklet, görme engelli ve araç yolu sahil hattı boyunca devam ettirilmiştir. Yine yapısal olarak aynı dili kullanmak adına seçilecek zemin malzemelerinin benzer olmasına özen gösterilmiştir. Sahil şeridinde taşınabilir malzeme kaplaması ile planlanan kayalıkların üstüne seyir terasları oluşturulmuştur. Çalışmayı kapsayan alanda çocuk oyun alanları, doğal yürüyüş yolları, kent mobilyaları ve peyzaj projesi tasarlanmıştır. Sahil hattı boyunca köşe yerlerde meydanlar tasarlanarak kentlinin dinlenme ve nefes alma bölgeleri oluşturulmuştur. Kentlilerimize yeni bir sosyal aktivite alanı sunacak olan proje, ihale aşamasındadır” denildi.
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

AKP adaylarını açıklıyor
11.01.2019    954
CHP'de işlem tamam!
14.01.2019    903