"Yoksulluk ve ölüm kaderimiz değildir"

02.05.2021         

Halkevi Çanakkale Şubesi yeni yönetimini belirledi. Halkevi Çanakkale Şube Başkanı Deniz Öztürk olurken, yeni yönetim tarafından yapılan açıklamada; "Ne yoksulluk ne ölüm kaderimizdir. Bunu başarmanın tek yolu yan yana gelip birlikte mücadele etmektir" denildi.

Çanakkale Halkevi yeni yönetimini belirledi. Çanakkale Halkevi Şube Başkanı Deniz Öztürk olurken, yeni yönetim tarafından yapılan açıklamada halkı yoksullaştıran ve gericileştiren neoliberal politikalara pandemi koşullarının da eklenmesi ile ülkenin yaşanmaz bir hale geldiği belirtildi. Mevcut iktidarın bu duruma karşı halkı desteleyen politikalar yerine büyük sermayeyi ve kendi iktidarını garanti altına almaya çalıştığı belirtilen açıklamada "Ne yoksulluk ne ölüm kaderimizdir. Bunu başarmanın tek yolu yan yana gelip birlikte mücadele etmektir" denildi. 
Halkevi Çanakkale Şubesi yeni yönetimi tarafında yapılan açıklamada; "AKP iktidarının yürüttüğü neoliberal politikalar toplumumuzun giderek yoksullaşmasına sebep olmaktadır. Uyguladığı gerici politikalarla, kadın düşmanı politikalarla ve antidemokratik uygulamalarla ülkemizdeki kalan son demokrasi kırıntılarını da yok etmekte, tek adam devletine dönüştürmektedir. İçinde bulunduğumuz pandemi koşullarının eklenmesiyle de gerek ekonomik gerek güvenlilik sebebiyle ülke iyice yaşanmaz hale gelmiştir. Nüfusun çoğunluğunun yoksul olduğu ülkemizde bu zor koşullara dayanamayan esnaflar iflas etmekte, mülksüzleşmekte ve hatta intihar etmektedir. Mevcut iktidar bu duruma karşı halkı desteleyen politikalar yerine büyük sermayeyi ve kendi iktidarını garanti altına almaya çalışmaktadır. Halkı, esnafı açlığa mahkûm eden, dükkânını kapattıran, halkı virüse teslim eden halkın sağlık ve eğitim hakkına erişebilirliğinde ki eşitsizlikleri pandemiyle birlikte daha da derinleştiren ve sermayenin ihtiyaçlarını karşılamaktan başka hiç bir iş yapmayan AKP iktidarı son bulmalıdır. Ne yoksulluk ne ölüm kaderimizdir. Bunu başarmanın tek yolu yan yana gelip birlikte mücadele etmektir. Hiçbirimiz umutsuz olmamalıyız. Direnişin, dayanışmanın ve mücadelenin olduğu yerde umut her zaman vardır." denildi.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER