Turan "Binlerce KKTC'li genç Çanakkale'mize gelecek"

08.06.2021         

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek Çanakkale Milli Mücadele Kampları ve Ortak Kültür Kampları projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Milletvekili Turan; "Binlerce KKTC'li genç Çanakkale'mize gelecek" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, Türkiye Cumhuriyeti Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek Çanakkale Milli Mücadele Kampları ve Ortak Kültür Kampları projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Binlerce KKTC`li gencin Çanakkale`yi ve şehrin doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı bulacağını belirten Turan, anlamlı projede emeği geçenlere teşekkür etti. Açıklamasında, "Kıbrıs ve Çanakkale tarihin bizlere eşsiz emanetleridir" ifadelerini kullanan Turan; "Kıbrıslı kardeşlerimizin destanlar ve şehitler diyarı Çanakkale`mize gelecek olması, tarihi, ecdadın emanetlerini ve hatıralarını yerinde görmesi son derece kıymetli. Bu yaz tatilinde salgın tedbirleri alınarak gerçekleştirilecek programlarda binlerce KKTC`li gencimiz, yavrumuz Çanakkale`mizi ve şehrimizin doğal güzelliklerini yakından tanıma fırsatı bulacak. Bu manevi açıdan olduğu kadar turizm açısından da önemli. Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz" şeklinde konuştu.
 
Projeye dair yapılan açıklamada; "KKTC`den 2021 yaz tatilinde 2.750 genç Çanakkale`ye, 1.000 genç ise doğa kamplarına katılacak. Ücretsiz olan kamplara katılım için kayıtlar 07 Haziran 2021 tarihinden itibaren hafta içi mesai saatlerinde yapılabilecektir. Çanakkale Millî Mücadele Kamplarına, KKTC`de 2020-2021 öğretim yılında Ortaokul 7 ve 8. Sınıfta öğrenim gören öğrenciler katılabilecek. Velilerin KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı Mavi Salona bizzat ulaşmaları gerekmektedir" denildi.
(Haber Merkezi)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Merve de Çanakkaleli oldu
10.06.2021    840