havadurum

Nur Sürer öldü mü? Ünlü oyuncunun acı günü!

Son olarak Aile dizisinde rol alan Nur Sürer’in kardeşi Süleyman Sürer hayatını kaybetti. Nur Sürer öldü mü sorusu ise gündeme bomba gibi düştü.

7218

Türk sinema ve televizyonunun usta ismi Nur Sürer, aldığı acı haberle sarsıldı. Sürer’in kendisinden 4 yaş küçük kardeşi Süleyman Sürer, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Nur Sürer, kardeşini Muğla’da son yolculuğuna uğurladı. Nur Sürer öldü mü sorusu ise sosyal medyada gündem oldu. İşte Nur Sürer hakkında merak edilenler…

Nur Sürer kimdir?

Nur Sürer, 9 Haziran 1954’te Bursa’da doğdu. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nden mezun oldu. 1975’te sinemaya adım attı. Yılmaz Güney, Şerif Gören, Erden Kıral, Atıf Yılmaz, Zeki Ökten, Ömer Kavur, Nuri Bilge Ceylan gibi yönetmenlerle çalıştı. Birçok film ve dizide rol aldı. 1982’de Berlin Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu ödülünü kazandı. 1994’te Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülüne layık görüldü. 2014’te ise 51. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde Yaşam Boyu Onur Ödülü aldı.

Nur Sürer’in kardeşi nasıl öldü?

Nur Sürer’in kardeşi Süleyman Sürer, 65 yaşındaydı. Muğla’da yaşayan Süleyman Sürer, bir süredir Muğla Devlet Hastanesi’nde tedavi görüyordu. 8 Şubat 2024’te sabah saatlerinde hayatını kaybetti. Nur Sürer, kardeşinin cenazesine katılmak için Muğla’ya gitti. Süleyman Sürer, ikindi namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Muğla Beldibi Mezarlığı’nda annesinin yanına defnedildi. Nur Sürer’in sevenleri, başsağlığı dileklerini sosyal medyadan iletti.

Nur Sürer öldü mü?

Nur Sürer öldü mü sorusu, kardeşinin vefat haberiyle birlikte gündeme geldi. Bazı sosyal medya kullanıcıları, Nur Sürer’in de hayatını kaybettiğini iddia etti. Ancak bu iddia asılsız çıktı. Nur Sürer, sağlıklı bir şekilde yaşamına devam ediyor. Nur Sürer, son olarak Show TV’de yayınlanan Aile dizisinde Hülya Soykan karakterini canlandırdı. Dizi, 30. bölümüyle ekranlara veda etti. Nur Sürer’in yeni projeleri merakla bekleniyor.

(ESRA GÜLLER)
Paylaş