"Hemşirelerimiz her türlü övgüyü hak ediyor"

11.05.2021         

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 12 Mayıs Hemşireler Günü vesilesiyle ortak bir mesaj yayımladı. Vekiller yayımladıkları mesajda; "Salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte hemşirelerimizin özverileri ve eşsiz emekleri her türlü övgüyü hak ediyor" dediler.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, 12 Mayıs Hemşireler Günü vesilesiyle ortak bir mesaj yayımladı. "Hemşirelerin insan sağlığı için büyük fedakarlıklarla görevlerini yaptıklarını beliren vekiller, "Özellikle salgınla mücadele ettiğimiz bu süreçte hemşirelerimizin özverileri ve eşsiz emekleri her türlü övgüyü hak ediyor" dediler. AK Parti olarak vatandaşların sağlığının her şeyden önde geldiğini belirten vekiller, "Bu bilinçle tüm Türkiye`de olduğu gibi, Çanakkale`mizde de önemli sağlık yatırımları hayata geçirildi. Hemşehrilerimiz, artık tedavi olmak için başka ilçelere gitmeye gerek duymuyor" dediler. 
 
Vekiller açıklamalarında; "AK Parti olarak 2002`den bu yana sağlık alanında yapılan reform ve yeniliklerle birlikte vatandaşlarımıza Avrupa standartlarının üstünde sağlık hizmeti verilmesi için gayret ediyoruz. Sağlık alanında meydana gelen büyük dönüşümün önemi, salgın döneminde daha iyi anlaşıldı. Vatandaşlarımızın sağlığı bizim için her şeyden önde gelir. Bu bilinçle tüm Türkiye`de olduğu gibi, Çanakkale`mizde de önemli sağlık yatırımları hayata geçirildi. Hemşehrilerimiz, artık tedavi olmak için başka ilçelere gitmeye gerek duymuyor. Tüm hastanelerimizi teknolojik donanımla buluşturmak, helikopter ambulans başta olmak üzere, ambulans sayılarını artırmak, hem hastalarımız hem de sağlık çalışanlarımız için kaliteli bir fiziki ortam sağlamak önceliğimiz oldu" dediler. 
 
Vekiller açıklamalarında; "Tüm dünyada olduğu gibi, bizler de küresel bir salgınla mücadele ediyoruz. Bu süreçte, gece gündüz demeden, gerektiğinde ailesinden feragat eden, hayatlarını riske atan, ama hastalarını ihmal etmeyen sağlık çalışanlarımızın hakkını ne yaparsak yapalım ödeyemeyiz. Bu özel gün vesilesiyle başta Çanakkale`mizde görev yapan hemşirelerimiz olmak üzere, tüm hemşirelerin Hemşireler Günü`nü kutluyoruz. Tüm sağlık çalışanlarımıza eşsiz fedakarlıkları için müteşekkiriz" ifadelerini kullandılar.
(Haber Merkezi)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER

HAFTANIN EN ÇOK OKUNANLARI

Merve de Çanakkaleli oldu
10.06.2021    841