DOLAR 31.1498 %0.16
EURO 33.8644 %0.16
G.ALTIN 2040.2203 %0.42
BITCOIN 57380.8607 %5.36
ETHERIUM 3282.5847 %3.05
havadurum

AK Parti Çanakkale Milletvekili Gider; “Cumhur İttifakı, ufak hesapları olanların yeri değildir”

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, düzenlediği davette Cumhur İttifakı ortaklarından MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım ve MHP İlçe Başkanlarıyla bir araya geldi. Yerel seçimler öncesinde birlik mesajı veren Gider; “Cumhur İttifakı, bir gönül birlikteliğidir. Burada o ilçe senin, bu ilçe benim pazarlığı olmaz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Lideri Sayın Devlet Bahçeli’nin duruşu da bu yöndedir. Ufak hesap meraklıları, CHP ve İyi Parti’ye geçebilirler” dedi. 

1319

AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider, Cumhur İttifakı ortağı MHP İl Başkanı ve İlçe Başkanlarıyla buluştu. Yaklaşan yerel seçimlerin ve ittifak olarak atılacak adımların değerlendirildiği toplantıda birlik mesajı verildi. Gider’in davetinden duydukları memnuniyeti dile getiren MHP İl Başkanı Ali Tuğrul Yıldırım; “Cumhur İttifakı'nın devamlılığı yönünde büyüklerimizin duruşu bizler için esastır. Bu son dönemde de yakinen takip ediyoruz ki bu birlikteliğin özellikle yerel hatta bozulması için birtakım hamleler geliştiriyorlar. Buna sanırım son noktayı kıymetli büyüğümüz genel başkanımız Devlet Bahçeli bir önceki grup toplantımızda net bir şekilde koydu ve Cumhur İttifakı adına Cumhurbaşkanımızla olan ilişkinin harbi, hasbi ve samimi olduğunu, güven ilişkisine dayandığını vurguladılar. Bu husus bizler için de Çanakkale'mizde geçerlidir. Bunun en yakın takipçisi bizleriz. Sayın vekilim de bu hususa çok sahip çıktığını defaten bizlere hissettirmiştir” ifadelerini kullandı.

“Bu ittifak, üç oy fazla almak için kurulmadı”

Buluşmada Cumhur İttifakı’nın bir gönül birlikteliği olduğunu ve pazarlıklara konu olmadığı dile getiren AK Parti Çanakkale Milletvekili Ayhan Gider; “Cumhur İttifakı, üç oy üç belediye fazla kazanmak için oluşturulmuş bir ittifak değil. Bunu hiç kimse o sözüm ona Millet İttifakı'yla kıyaslamasın diye söylüyorum. Bu bir gönül birlikteliğidir. Bu bir amaç birlikteliğidir. Bu vatan sevgisinin vücut bulmuş halidir. Biz hayata bu mantıkla bakarsak paylaşamayacağımız hiçbir şeyin olmadığını görürüz. Bizim amacımız, memleket sevgimiz, örtüştüğü için bir aradayız Cumhur İttifakı bileşenleri olarak. Bugün de birlikte olmaktan gayet mutluyuz. İnşallah her sahada, her alanda birlikte yol yürümeye devam edeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da Milliyetçi Hareket Partisi'nin sayın genel başkanını Devlet Bahçeli'nin tavrı da bu yöndedir.” dedi.

“Ufak hesapları olanlar, CHP ve İYİ Parti’ye gidebilir”

7’li masanın seçimler öncesinde belediye paylaşımları nedeniyle yaşadıkları tartışmaları hatırlatan Gider; “O ilçe kimin, bu ilçe kimin bunlar çok ufak hesaplardır. Cumhur İttifakı hiç ufak hesapların yeri olmamıştır. Ufak hesap meraklıları, Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçebilirler. İyi Parti'ye gidebilirler. Oralarda çok güzel bir şekilde bunun karşılığını bulurlar. Barışırlar savaşırlar, dövüşürler, kavga ederler, birbirine çamur atarlar. Bunun yeri ne AK Parti ne Milliyetçi Hareket Partisi. Yani Cumhur İttifakı değildir. Bu anlamda ben arkadaşlarımıza icabetleri için tekrar teşekkür ediyorum. İnşallah güzel çalışmaları birlikte yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Paylaş