DOLAR 31.1508 %0.17
EURO 33.8698 %0.17
G.ALTIN 2041.3204 %0.47
BITCOIN 56626.5409 %3.98
ETHERIUM 3254.1739 %2.16
havadurum

Ulaş Ünal kimdir, hangi dizilerde oynadı? Ulaş Ünal tutuklandı!

Ulaş Ünal, son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz bir dizi oyuncusudur. Ancak ününü kazandığı dizilerdeki rolleriyle değil, gerçek hayatta yaptığı suçlarla gündeme gelmiştir. Peki, Ulaş Ünal kimdir, kaç yaşında, nereli ve hangi dizilerde oynadı? İşte merak edilenler…

1506

Ulaş Ünal, Sıfır Bir ve Kıyma dizileriyle tanınan bir oyuncudur. Ancak son dönemde, dizilerdeki karakterlerine benzer şekilde, gerçek hayatta da suç işlediği ortaya çıktı. Ulaş Ünal, hırsızlık ve uyuşturucu suçlarından dolayı tutuklandı. Peki, Ulaş Ünal kimdir, kaç yaşında, nereli ve hangi dizilerde oynadı? İşte merak edilenler…

Ulaş Ünal’ın hayatı

Ulaş Ünal, Adana’da yaşıyor. Dijital platformlarda yayınlanan Sıfır Bir ve Kıyma isimli dizilerle adını duyurdu. Bu dizilerde, Adana sokaklarında yaşayan suçlu gençleri canlandırdı. Ancak Ulaş Ünal, canlandırdığı rolü gerçek hayata taşıdı ve hırsızlık ve uyuşturucu suçlarından tutuklandı.

Ulaş Ünal’ın hırsızlık olayı

Ulaş Ünal, 2023 yılında Adana Havalimanı’nda, Ankara’da avukatlık yapan Yunus Levent Küfüdür’ün cüzdanını çaldı. Olay anı güvenlik kameralarına yansıdı. Cüzdanını x-Ray cihazındaki kutuya bırakan Küfüdür, telefonunu aldıktan sonra cüzdanının olmadığını fark etti. Hemen polise haber verdi. Polis, güvenlik görüntülerini inceleyerek, cüzdanı alan kişinin Ulaş Ünal olduğunu tespit etti. Ulaş Ünal, cüzdanı çaldıktan sonra kredi kartından önce bir ayakkabı siparişi verip, daha sonra iki arkadaşıyla birlikte eğlenmeye gitti. Polis, Ulaş Ünal’ı ve arkadaşlarını yakalayarak gözaltına aldı. Çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildiler. Cüzdan ise hala bulunamadı.

Ulaş Ünal’ın uyuşturucu olayı

Ulaş Ünal, 2023 yılında bir kez daha uyuşturucu kaçakçılığı yaparken yakalandı. Adana Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, uyuşturucu ticareti yapan bir şebekeyi takibe aldı. Yapılan operasyonda, şebeke üyeleriyle birlikte Ulaş Ünal da gözaltına alındı. Üzerlerinde ve araçlarında yapılan aramalarda, 1 kilo 200 gram esrar, 2 kilo 300 gram eroin, 1 kilo 500 gram metamfetamin, 1 kilo 100 gram kokain, 2 bin 500 adet ecstasy hap, 1 adet ruhsatsız tabanca ve 15 adet fişek ele geçirildi. Ulaş Ünal ve diğer şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiler. Mahkeme, Ulaş Ünal’ı ve diğer şüphelileri tutuklayarak cezaevine gönderdi.

Ulaş Ünal’ın dizileri

Ulaş Ünal, Sıfır Bir ve Kıyma isimli dizilerde rol aldı. Sıfır Bir, 2017-2020 yılları arasında BluTV’de yayınlanan bir internet dizisidir. Dizide, Adana sokaklarında yaşayan bir grup gencin hayatı anlatılmaktadır. Ulaş Ünal, dizide Cio rolünü oynamıştır. Kıyma ise, 2021 yılında BluTV’de yayınlanmaya başlayan bir internet dizisidir. Dizide, Sıfır Bir dizisinin devamı niteliğinde, Adana sokaklarında yaşanan suç olayları konu edilmektedir. Ulaş Ünal, dizide kahveci bir babanın yoldan çıkan oğlu rolünü oynamıştır.

(Esra Güller)

Paylaş