Mustafa Kurt son yolculuğuna uğurlandı

14.02.2020         

Geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 2014-2019 dönemi CHP Belediye Meclis Üyesi Mustafa Kurt, Çanakkale Belediyesi önünde düzenlenen törenle uğurlandı.

 2014-2019 döneminde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Üyesi olarak kente hizmet veren Mustafa Kurt, geçtiğimiz akşam geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmişti. Kurt için Çanakkale Belediyesi önünde tören düzenlendi. Kurt için düzenlenen törene Kurt’un ailesi ile birlikte Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Kepez Belediye Başkanı Birol Arslan , Çanakkale Belediye Başkan Yardımcıları, Belediye Meclis üyeleri, çalışma arkadaşları ve çok sayıda seveni katıldı. Düzenlenen törende konuşma yapan Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, çok sevgili kardeşlerini kaybetmenin üzüntüsü içerisinde olduklarını belirterek, Kurt’un kentin mimarisini korumak için mücadele veren iyi ve sevilen biri olduğunu söyledi. Kurt için bir mimar olarak ‘ranta kurban gitmedi’ diyen Başkan Gökhan;  “Kendisini oradan tanıyorum, iyiliğini oradan biliyorum…” dedi. 

Başkan Gökhan yaptığı konuşmasında;  “Çok sevgili bir kardeşimizi kaybetmenin üzüntüsü içerisindeyiz. Burada onu uğurlamak için toplandık. İyi bir insanı kaybettik. Kendisi Belediye Meclis üyesi idi. 5 yıl onunla beraber çalıştık. Kendisi mimardı. Görev yaptığı süre içerisinde Çanakkale için mimarlığın gerekliliğini öne sürdü ve aynı siyasi partide olmamıza rağmen bazen bize de karşı durdu. Bu kentin mimarisini koruyup kollamak için mücadele etti, ranta kurban gitmedi. Oradan tanıyorum, iyiliğini oradan biliyorum. Onun için ona şahitlik ederim. Hemşerimi kaybettim. Bayramiçli, kardeşimi. Özellikle Karınca Köyü’ndendi kardeşim. Karıncalı bizler için çok önemli bir köydür. Allah’ın vermiş olduğu süreyi kabul etmek durumundayız onun da süresi bu kadarmış. Teselli olmaya çalışacağız, ailesine sabırlar ve başsağlığı diliyorum. Allah sabrını verir. İyi bir insandı, kendisi ile gurur duyabilirler” dedi. 
(Oya Koyuncu)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER