Rezervasyonlu geçiş ücreti 2 katı

16.07.2021         

Yaz ayları ile beraber kilometrelerce uzanan iskele kuyruklarına gelen tepkiler gündem olmaya devam ederken, bir tepkide GESTAŞ'ın feribot tarifelerine geldi. GESTAŞ'ın gişelerde 80 TL olan bilet fiyatının online sistem üzerinden alınması durumunda 2 katına ulaşması büyük tepki topluyor. İyi Parti GİK üyesi Rıdvan Uz da duruma tepki göstererek bir an önce bu ayıbın ortadan kaldırılmasını istedi.

Kurban bayramı yoğunluğu nedeni ile feribot iskeleleri hınca hınç dolmaya devam ediyor. İskele kuyrukları kilometrelerce uzanırken, vatandaşlarda duruma tepki gösteriyor. Son olarak Gelibolulu vatandaşlar özel şirket olan GELÇAR vapurlarına getirilen 40 dakikada bir kalkış şartına tepki göstermiş, GESTAŞ vapurları yetersizken getirilen şartla birlikte vatandaşların saatlerce bekleyerek mağdur edildiği açıklamasında bulunmuşlardı. Son olarak GESTAŞ filosuna yeni gemiler aldığını duyurmuş, Çanakkale`de 22 gemi ile sefer düzenleyen GESTAŞ`da araç kuyruklarına bir etki etmemesine, ekonomik kaygı nedeni ile yanlış politikalarla hareket etmesi sebep gösterilmişti. 
 
Yoğunluklara tepkiler devam ederken bir tepkide GESTAŞ`ın fiyat politikalarına geldi. İskelede 80 TL olan gişe fiyatlarının online satışta neredeyse iki katına çıktığı belirtilerek yapılanlar `ayıp` olarak nitelendirildi. Konuya İYİ Parti GİK üyesi Rıdvan Uz`da sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Uz açıklamasında; "Online biletler her yerde indirimli satılırken Gestaş 80 lira gişe fiyatı olan araca online 140 lira kesiyor. Kabatepe Gökçeada gidiş geliş online 280 lira. GESTAŞ sadece Çanakkale`nin değil aynı zamanda büyük Türk Milletinindir. Yönetim toplanıp bu ayıbı ortadan kaldırmalıdır" dedi.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER