havadurum

Çan Devlet Hastanesi'nde Yoğun Bakım Farkındalık Ayı etkinlikleri

Çan Devlet Hastanesi'nde (ÇDH), Mayıs ayının Yoğun Bakım Farkındalık Ayı olarak kabul edilmesiyle birlikte, yoğun bakım alanında farkındalığı artırmak ve sağlık çalışanlarına destek olmak amacıyla çeşitli etkinlikler düzenlendi.

2160

Yoğun bakım ünitesi; sağlık sorunu kritik düzeyde olan ve yakından takip edilmesi gereken hastaların takip, tetkik ve tedavi hizmeti gördükleri yataklı servis olduğu belirtilerek, "Yoğun bakım ünitelerinde; solunum destek cihazları, oksijen destek sistemleri, diyaliz ve yatak başı görüntüleme ekipmanları gibi özel tıbbı cihazlar kullanılır. Yoğun bakım ünitelerinde, hayati risk taşıyan hastalar ve onların hayata tutunmaları için ellerinden gelenin en iyisini yapan yoğun bakım ekipleri 7 gün 24 saat hastaları kesintisiz olarak özveri ile takip eder ve hastaların yaşam fonksiyonları desteklenir" denildi.

Yoğun Bakım Farkındalık Ayı dolayısıyla Çan Devlet Hastanesi'nin tüm değerli Yoğun Bakım Çalışanları; Başhekim Uzm. Dr. Hasan Alpay, Başhekim Yardımcısı Uzm. Dr. Fatma Kılıç ve hastane yönetim ekibi tarafından yerinde ziyaret edilerek; Yoğun Bakımların sağlık uygulamalarındaki rolü ve insan yaşamındaki rolünün öneminin kaydedildiği açıklandı.

Yoğun Bakım Farkındalık Ayı nedeniyle özverili çalışmalarından dolayı, servis çalışanlarına teşekkür edilerek; Çan Devlet Hastanesi Eğitim Birimi tarafından konunun önemi stant açılarak aktarıldığı ve Yoğun Bakım hemşirelerimiz tarafından hasta ile hasta yakınlarına bilgilendirmeler yapıldığı ifade edildi.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş