DOLAR 31.1512 %0.17
EURO 33.8333 %0.07
G.ALTIN 2039.5806 %0.38
BITCOIN 56793.9903 %4.28
ETHERIUM 3248.8047 %1.99
havadurum

Ferhat Aslan Kimdir, Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Ne?

Dr. Ferhat Aslan, psikoloji, aile danışmanlığı, yaşam koçluğu, NLP ve davranış bilimleri alanlarında uzmanlaşmış bir doktordur. Ağrı doğumlu olan Aslan, Amerika’da Conley Üniversitesinde eğitim görmüş ve Türkiye’de çeşitli kurumlarda çalışmıştır. Aslan’ın hayat hikayesi, başarıları ve çalışmaları hakkında merak edilenler haberimizde.

4470

Ferhat Aslan kimdir? Ferhat Aslan kaç yaşında, nereli, mesleği ne? Ferhat Aslan’ın biyografisi nedir? Bu soruların cevaplarını arayanlar için, Dr. Ferhat Aslan hakkında detaylı bir araştırma yaptık. Ferhat Aslan, hem doktor hem de davranış bilimleri uzmanı olarak tanınan bir isimdir. Psikoloji, aile danışmanlığı, yaşam koçluğu, NLP ve davranış bilimleri alanlarında yüksek lisans ve doktora yapmış, uluslararası geçerliliği olan sertifikalara sahip olmuştur. Ağrı doğumlu olan Aslan, Amerika’da Conley Üniversitesinde eğitim görmüş ve Türkiye’de çeşitli kurumlarda çalışmıştır. Aslan’ın hayat hikayesi, başarıları ve çalışmaları hakkında merak edilenler haberimizde.

Ferhat Aslan Kimdir?

Ferhat Aslan 1972’de Ağrı’da dünyaya gelmiştir. İlk, orta ve lise eğitimini Ağrı’da tamamlamıştır. Üniversite eğitimi için İstanbul’a gelmiş ve İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirmiştir. Tıp doktoru olarak çalışmaya başlamıştır. Acil tıp uzmanı olarak yoğun bakım alanlarında hizmet vermiş ve kalp krizi, genel acil tıp, gıda zehirlenmesi, boğulmalar, kırık-çıkık gibi hastalıklarla ilgilenmiştir.

Ferhat Aslan, tıp doktorluğunun yanı sıra psikoloji ve davranış bilimleri alanlarına da ilgi duymuştur. Psikoloji alanında Gelişim Üniversitesinde yüksek lisans yapmıştır. Yüksek lisans seviyesinde aile danışmanlığı eğitimi almıştır. Uluslararası geçerliliğe sahip yaşam koçluğu sertifikası bulunmaktadır. Ayrıca NLP (Nöro-Linguistik Programlama) eğitimini master seviyesinde tamamlamış ve uluslararası geçerliliği olan sertifikasını almıştır.

Ferhat Aslan, psikoloji ve davranış bilimleri alanlarında daha da ilerlemek için Amerika’ya gitmiştir. Amerika’da bulunan Conley Üniversitesinde davranış bilimleri alanında master yapmıştır. Davranış bilimleri, her davranışın nedenini ve arka planını araştıran bir bilim dalıdır. Ferhat Aslan, bu alanda doktorasını da tamamlamıştır.

Ferhat Aslan’ın Çalışmaları

Ferhat Aslan, Amerika’dan döndükten sonra Türkiye’de çeşitli kurumlarda çalışmaya devam etmiştir. Hem doktor hem de davranış bilimleri uzmanı olarak, insanların fiziksel ve ruhsal sağlıklarına katkıda bulunmuştur. Ferhat Aslan, aile danışmanlığı, yaşam koçluğu, NLP ve davranış bilimleri alanlarında bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca bu alanlarda eğitimler, seminerler, konferanslar ve atölye çalışmaları düzenlemektedir.

Ferhat Aslan, aynı zamanda bir yazar ve bir yayıncıdır. YeniDünya Dergisi’nin kurucusu ve genel yayın yönetmenidir. YeniDünya Dergisi, psikoloji, davranış bilimleri, kişisel gelişim, sağlık, eğitim, kültür, sanat, edebiyat, felsefe, tarih, siyaset, ekonomi gibi konularda yazılar yayınlayan bir dergidir. Ferhat Aslan, dergide kendi yazılarını da paylaşmaktadır. Ferhat Aslan’ın yayınlanmış iki kitabı vardır. Bunlar, “Davranış Bilimleri: Her Davranışın Bir Nedeni Vardır” ve “Yaşam Koçluğu: Hayatınızı Değiştirmek Sizin Elinizde” adlı kitaplardır.

Ferhat Aslan Kaç Yaşında, Nereli, Mesleği Ne?

Ferhat Aslan 1972 doğumludur. Şu anda 51 yaşındadır. Ağrı doğumludur. Mesleği doktor ve davranış bilimleri uzmanıdır. Psikoloji, aile danışmanlığı, yaşam koçluğu, NLP ve davranış bilimleri alanlarında yüksek lisans ve doktora yapmış, uluslararası geçerliliği olan sertifikalara sahip olmuştur. Türkiye’de ve Amerika’da eğitim görmüş ve çalışmıştır. YeniDünya Dergisi’nin kurucusu ve genel yayın yönetmenidir. Ayrıca iki kitabı vardır. Bunlar, “Davranış Bilimleri: Her Davranışın Bir Nedeni Vardır” ve “Yaşam Koçluğu: Hayatınızı Değiştirmek Sizin Elinizde” adlı kitaplardır. (Şerife Turhanlı)

Paylaş