"Herkesi 'Geçim İttifakı'na çağırıyoruz"

11.06.2021         

Saadet Partisi İl Başkanı Şener Yüzer, il binasında yönetim kurulu üyeleri ile yaptığı basın açıklamasında iktidara eleştirilerde bulunarak, herkesi parti olarak kurmak istedikleri "Geçim İttifakı' çatısı altında bir araya gelmeye davet etti. Şener, partisi tarafından 'Geçim İttifakı Acil Eylem Planı' çerçevesinde hazırlanan çözüm önerilerini paylaştı.

Saadet Partisi İl Örgütü tarafından açıklama yapıldı. Saadet Partisi İl Başkanı Şener Yüzer tarafında il binasında yönetim kurulu üyelerinin de katılımı ile gerçekleşen açıklamada Yüzer, iktidara eleştirilerde bulundu. Saadet Partisi olarak ülkenin, devletin sorunlarını konuşarak iktidarın yanlış politikalarını eleştirdiklerini ve bunların çözüm yollarını gösterdiklerini dile getiren Yüzer, "İçinde bulunduğumuz bu perişan halin bir tek sorumlusu varsa, o da ülkeyi yöneten iktidardır! Maalesef iktidar meselelere yanlış yaklaşmakta, "ben yaptım oldu" mantığını esas alan bir yönetim anlayışı ortaya koymaktadır..." ifadelerini kullandı. "Geçim İttifakı" kurmak istediklerini belirten Yüzer, tüm vatandaşları ittifak çatısı altında bir araya gelmeye çağırarak Geçim İttifakı Acil Eylem Planını açıkladı. Yüzer açıklamasında; "Ülkemizin, şehrimizin ve insanımızın dertleri her geçen gün katlanmaktadır. Siyasetteki skandallar, ekonomideki beceriksizlikler ve salgın süreci derken insanlarımız adeta patlama noktasına gelmiştir. İktidardaki arkadaşlar gündemi meşgul etmek ve ekonomik krizi gölgelemek için her geçen gün yeni bir müjde vermeye çalışıyorlar ama kendileri dahi bunlara inanmıyorlar, içten içe gülüyorlar. Ne siyasette ne de ekonomide artık mızrak çuvala sığmıyor, beceriksizliğin bedeli yanlış politikalarla halkımıza ödetiliyor ve gelecek nesillerimize dahi fatura ediliyor. Biz Saadet Partisi olarak, insanımızın, ülkemizin, devletimizin sorunlarını konuşuyor, iktidarın yanlış politikalarını eleştiriyor ve bunların çözüm yollarını gösteriyoruz. İktidardaki arkadaşlar ise dertlere derman olmak yerine dertlerden besleniyorlar, onları bilerek büyütüyor ve derinleştiriyorlar. Bütün bunlar ehliyet ve liyakatin esas alınmadığı bir yönetim anlayışının doğal sonucudur. Çetelerin ortaya çıkması, mafyanın türemesi, mide bulandırıcı siyaset-medya-mafya üçgeninin oluşmasının temel nedeni işte bu yönetim anlayışıdır. Bu anlayışta olanlar ise milletin geçim derdini umursamamaktadır" dedi. 
 
"Yönetme kabiliyetini yitirenler, insanımızı yalnız bıraktılar"
Yüzer açıklamasında; "Yönetme kabiliyetini yitirenler, iyi gün - kötü gün demeden vergi toplayanlar; esnafımızı ve topyekûn insanımızı zor günlerinde yalnız bıraktılar. Vatandaşın derdi ile dertlenmeyi külfet görenler, kendi itibarları uğruna milletimizin emeklerini israf ettiler. Kendileri ve yakınları varlık içinde yüzerken, milyonların geçim derdini görmezden geldiler ve maalesef inatla görmezden, duymazdan gelmeye devam ediyorlar. Yanlış politikalarında ısrarcı olarak ekonomiyi çıkmaza soktular, insanımızı hayat pahalılığına ve geçim sıkıntısına maruz bıraktılar. İşçiyi, esnafı, memuru, emekliyi dert sahibi yaptılar. Sanayicimizin, çiftçimizin, besicimizin üretim arzusunu kırdılar; bankalara köle yaptılar, faiz lobilerinin ekmeğine yağ sürdüler" dedi. 
 
"Perişan halin bir tek sorumlusu varsa, o da ülkeyi yöneten iktidardır!"
"İçinde bulunduğumuz bu perişan halin bir tek sorumlusu varsa, o da ülkeyi yöneten iktidardır!" ifadelerini kullana Yüzer; "Maalesef iktidar meselelere yanlış yaklaşmakta, "ben yaptım oldu" mantığını esas alan bir yönetim anlayışı ortaya koymaktadır. Bizler, Saadet Partisi olarak insanımızın geçim mücadelesine destek olmak, insanımızı dinlemek, sesine ses olmak ve sorunlarına çözüm üretmek için hep birlikte bir "Geçim İttifakı" kuralım istiyoruz! Türkiye`nin bugünkü haline bakıp da üzülen, bunalan, yorulan ve sıkılan her bir vatandaşımıza "Geçim İttifakı"nda bir araya gelme çağrısında bulunuyoruz. Çünkü iktidarın yanlış ekonomi politikalarındaki inadı ve insanımızın derdine duyarsız kalması sebebiyle geldiğimiz noktada; sorunlar, sıkıntılar, problemler artık mutfaklardaki tencerelere dayanmıştır. Biliyoruz ki uzun zamandır giderek daha da pahalıya kaynayan hepimizin evindeki bu tencere; artık kaynamaz hale gelmiştir. İşte bu nedenlerle biz Saadet Partisi olarak; -Hayat pahalılığına, -Adaletsiz gelir dağılımına, -Üretmeyen ekonomiye, -İşsizliğe, -Ağır vergilere, -İtibar uğruna yapılan israflara karşı çıkarak; "Bu tencerede artık dert değil, aş pişirmek istiyorum" diyen tüm vatandaşlarımızı, hepimizin ortak gündemine; `Geçim İttifakı`na davet ediyoruz! Mutfağımıza, evimize, sokağımıza, mahallemize, ilçemize, şehrimize ve de ülkemize hep birlikte sahip çıkalım istiyoruz! İşimize, aşımıza, kendimize ve geleceğimize hep birlikte sahip çıkalım diyoruz!" dedi. 
 
"Enflasyonunu önlemek öncelikli hedef haline getirilmelidir"
`Geçim İttifakı Acil Eylem Planı` çerçevesinde hazırladıkları çözüm önerilerini paylaşan Yüzer; "1.İsraf ekonomisinden üretim ekonomisine geçilmeli, özellikle gıda enflasyonunu önlemek öncelikli hedef haline getirilmelidir. 2. Açlık sınırının dahi altında düşen asgari ücret yeniden düzenlenmeli ve bu ücretlerden vergi alınmamalıdır. 3. Yeni istihdamlar vergi indirimleri ve hibelerle desteklenmelidir. 4. Girişimcilere yönelik finansman olanakları genişletilmeli; katılım yapıları oluşturulmalıdır. 5. Esnafımıza acilen Sicil Affı getirilmeli, yeni ve bembeyaz bir sayfa açmaları kolaylaştırılmalıdır. 6. İş kurma ve iş yapabilme süreçleri hızlandırılmalı, bunaltıcı bürokratik engellerin tamamı kaldırılmalıdır. 7. Bankaların pos cihazı komisyon oranları sıfırlanmalı ve para akışlarındaki gecikmeler kaldırılmalıdır. 8. Elektrik, su, doğalgaz, internet ve iletişim giderleri gibi sabit giderlerden alınan vergiler azaltılmalı ve uzun vadede kaldırılmalıdır. 9. Esnaf ve sanatkarlarımızın küçük ölçekli işlemlerde yaşadıkları kısa dönemli ödeme aksaklıklarının giderilmesi için ivedilikle bir fon oluşturulmalıdır" dedi. 
 
"Bu sese kulak vermeye ve bu çağrımıza ortak olmaya çağırıyoruz"
Yüzer açıklamasında son olarak; "Bunlar acilen atılması gereken adımlar. Herkesi bunları düşünmeye, bu sese kulak vermeye ve bu çağrımıza ortak olmaya, milletin derdiyle dertlenen kadroları yetkilendirmeye davet ediyoruz. Yüzlerimizdeki tebessümü, evlerimizdeki neşeyi, işimizdeki bereketi yeniden kazanacağımız günler temennisiyle, basın açıklamamıza katılımınızdan dolayı her birinize tekrar teşekkür ediyor; sağlıklı ve hayırlı günler diliyoruz" dedi.
(Eren Aşnaz)
© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER