15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı

16.07.2021         

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü nedeniyle İskele Meydanında program düzenlendi. Vali İlhami Aktaş, Belediye Meclis Üyesi Süleyman Canpolat ve protokol üyelerinin katılımı ile gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Program, Günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar, sinevizyon gösterimleri ve okunan dulalar ile gece boyunca devam etti.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı Çanakkale Mehteran Derneğinin gösterisi ile devam etti. Çanakkale Merkez Şehitler Camii Müezzini Burak Sevim’in Kuran-ı Kerim Tilaveti ve İl Müftüsü Şükrü Kabukçu’nun şehitler için dua ettirmesiyle devam eden programda Vali İlhami Aktaş, günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yaptı. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Millete Sesleniş Konuşmaları, kurulan dev ekranlardan canlı olarak izlendi.   Çanakkale Türk Tasavvuf Musiki Korusu tarafından ilahi, kaside ve kahramanlık türküleri okumasının ardından 15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Zaferi Oratoryosunun gösterisi izlendi. Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencileri Zeynep Dokuz ve Zeynep Gül Arıcan tarafından 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programında şiirler okundu.
Okunan şiirlerin ardından Vali İlhami Aktaş, Cumhuriyet Meydanı’ndan başlayan 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anma Sancak Koşusuna katılan 25 milli sporcuya karanfil vererek milli sporcular ile hatıra fotoğrafı çektirdi. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve duaların okunmasıyla devam eden programda 15 Temmuz konulu belgesel gösteriminin ardından, 15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan saatte bütün Türkiye’de olduğu gibi Çanakkale’deki bütün Camilerde ve İskele-Demokrasi Meydanında da sela okundu.
(Haber Merkezi) © 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER