Maden ocağı çöktü, bir işçi göçük altında

02.03.2021         

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde maden ocağı çökmesi sonucu meydan gelen kazada bir işçi göçük altında kaldı. Göçük altın kalan işçiyi arama kurtara çalışmaları sürerken Vali İlhami Aktaş da göçük alanına giderek çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Çanakkale`de meydana gelen maden kazalarına bir yenisi daha eklendi. Yenice`nin Kalkım beldesinde faaliyet gösteren bir maden ocağı göçtü. Bir işçinin göçük altında kaldığı açıklanırken, işçiyi arama ve kurtarma çalışmalarının devam ettiği belirtildi. Konuyla ilgili, Çanakkale Valiliği`nce yapılan açıklamada; "Yenice`de bulunan bir maden ocağında göçük meydana geldi. Bir işçinin göçük altında kaldığı öğrenildi. Göçük altında kalan işçiyi kurtarma çalışmaları devam ediyor" denildi.
Vali İlhami Aktaş, Yenice ilçesi Kalkım beldesinde faaliyet gösteren maden ocağında meydana gelen göçük kazasını yerinde inceledi. Yenice Kaymakamı Musa Göktaş ve İl Jandarma Komutanı J. Kd. Albay Tahsin Saruhan`ın da bulunduğu incelemede Vali İlhami Aktaş, devam eden arama kurtarma çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. İşçilerle bir süre görüşen Vali İlhami Aktaş, geçmiş olsun dileğinde bulunarak, çalışmalara katılan personele teşekkür etti.
(Haber Merkezi)

© 1998 - 2015 Çanakkale Olay
TÜm hakları saklıdır.


E-mail adresiniz ile abone olun

POPÜLER ETİKETLER