havadurum

Çanakkale’de sanat ve sürdürülebilirlik buluşuyor

Çanakkale Belediyesi, ÇOMÜ, Kaleseramik işbirliğiyle hayata geçirilen "Seramik Mozaik Yüzey Kaplama" Projesi’nin üçüncüsü, 19 Mayıs Pazar günü başladı.

594

Çanakkale Belediyesi, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (Güzel Sanatlar Fakültesi, Çanakkale Seramikleri Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi) ile Kaleseramik Çanakkale Kalebodur Seramik San. A.Ş. işbirliğinde, Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası Açık Alan Kimliklendirme Çalışması kapsamında atık malzeme ile hayata geçirilen "Seramik Mozaik Yüzey Kaplama" Projesi'nin üçüncüsü 19-30 Mayıs 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi , Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi, İstanbul Marmara Üniversitesi ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'nin Güzel Sanatlar Fakülteleri Seramik/ Seramik ve Cam Bölümleri öğretim elemanları ve öğrencilerinden oluşan 52 kişilik bir ekip, 13 gün boyunca Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası Açık Alan Kimliklendirme Çalışması kapsamında Çanakkale Seramik Kalebodur Çan Fabrikası bünyesinde Atölye Kale departmanında çalışmalarını yürütecek.

(ERHAN TAYLAN)
Paylaş