DOLAR 28.9389 %0.11
EURO 31.7605 %0.12
G.ALTIN 1879.2671 %0.37
BITCOIN 37340.1 %1.42
ETHERIUM 2030.2584 %1.72
BIST100 8088.63 %0.17
havadurum

Çanakkale’de Öğrenciler Dil Zenginliğini Keşfedecek

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin dil zenginliğini keşfetmesi ve geliştirmesi için “Sözlük Özgürlüktür” sloganıyla bir proje başlattı. Projenin tanıtım toplantısı Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi’nde yapıldı

839

Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü, öğrencilerin dil bilincini ve becerisini artırmak için “Sözlük Özgürlüktür” sloganıyla bir proje hayata geçirdi. Proje, öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanıyarak, kültürümüzü yansıtan sözcüklerle tanışarak, dili doğru ve etkili kullanarak ve düşünce dünyalarını geliştirerek dilimizin zenginliklerinden faydalanmalarını amaçlıyor. Projenin tanıtım toplantısı Merkez Çanakkale Anadolu Lisesi’nde gerçekleşti.

“Sözlük Özgürlüktür” Projesi Tanıtıldı

Proje, İl Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünce “Dilimizin Zenginlikleri Projesi” kapsamında yürütülüyor. Projenin amacı, öğrencilerin dilimizin zenginliklerini tanımasını, kültür taşıyıcısı olan sözcüklerimizle buluşmasını, buna bağlı olarak da dili iyi kullanmasını ve düşünce dünyasını geliştirmesini sağlamak. Proje, İl Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmî/özel eğitim kurumlarında öğrenim gören tüm okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenleniyor.

Fikir alışverişinde bulundular

Projenin tanıtım toplantısı, Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ahmet Güngör başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıya; merkez ilçedeki okul müdürleri ve ilçelerde projelerden sorumlu İlçe Millî Eğitim Şube Müdürleri katılım sağladı. Toplantıda, proje hakkında bilgi verildi, proje süreci ve uygulama esasları anlatıldı, proje ile ilgili sorular cevaplandı ve proje kapsamında yapılacak söz varlığını zenginleştirme çalışmaları hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

(Esra Güller)

Paylaş