havadurum

ÇANAKKALE ULAŞIM SKANDALI!!!

14953

Çanakkale'nin yıllardır çözülemeyen problemlerinden biri olan ulaşım problemi, son zamanlarda da vatandaşlarımızı zorlamaya devam ediyor. Özellikle Troya Caddesi üzerinde yetersiz kalan toplu taşıma vatandaşlarımıza zorluk yaşatıyor. Bununla birlikte; halk pazarının kurulduğu günler olan pazar, salı ve cuma günleri yetersiz kalan toplu ulaşımdan vatandaşlar son derece rahatsız. Vatandaşlar; ÇT3, Ç3 gibi Çanakkale'nin çok yoğun bir bölgesine hizmet veren hatların otobüslerini bazı zamanlar saatlerce beklediklerini söylüyor. Saatlerce beklenildiği halde de tıklım tıklım dolu gelen otobüslerde çoğunlukla insanlar binecek yer bulamıyor. 

Mahalli idarelerin kendi içinde finansal zorluklar yaşadıkları bir gerçek olsa da; Çanakkale'nin ulaşım sorunları yıllardır göz ardı edilen bir gerçek.

Ortada hizmet bekleyen bir Çanakkale varken; bu konunun yıllardır çözülememiş olması da yönetenlerin durup bir düşünmesi gereken konu.

Ayrıca; özellikle hastaneye giden hatlarda kullanılan eski tip, engellilere uygun olmayan otobüslerin hala kullanılmaya devam edilmesi, engeli olan vatandaşlarımız açısından sorun teşkil etmekte. Herkesin birgün engelli olabileceği gerçeğini de göz önünde bulundurup bu konuda yönetenleri düşünmeye davet ediyorum.

Topluma hizmet etmenin siyasetle değil vicdanla olduğu gerçeğini de herkesin bir düşünmesi gerek.

Demokrasiyi yanlış anlayan ve partizanca uygulamalara dönüştüren ülkemizde vatandaş da; hakkı olanı talep etme konusunda gerekli eğitime, bilince sahip değil ne yazık ki. Verdiğimiz oyların karşılığı olarak; yönetime katılıp yönetimde aksayan, işlemeyen yönleri hepimizin eleştirmesi gerekli. Yapıcı eleştiri konusunda bilinçlenmeye ihtiyacımız var toplum olarak. Yaşanan bu ulaşım sorunu bakımından vatandaşları da ses çıkarmaya davet ediyorum.

Bu konuda öncelikle bir şeyler yapılmalı. Eksik olan her neyse nasıl çözüm bulunabileceğine bakılmalı. Vatandaşla iç içe olan ve vatandaşın sorunlarına kalıcı çözümler üreten bir yönetim dileğiyle.