havadurum
Turgut Çamer

turgutcamer@hotmail.com

"OLAY"A BURUK VEDA...

123202

Değerli okurlarım bu güne kadar aklımın ucundan bile geçmeyen köşe yazılarıma son verme kararına nasıl geldim? İzninizle anlatayım...7

***

Baştan söyleyeyim; veda için kimseden baskı görmedim, yanlış anlaşılmasın. Baskı altında kalmadan özgürce yazabildiysem bunu Çanakkale OLAY`ın bana sağladığı özgürlüğe borçluyum. Yazılarımda goygoyculuk yapmadan "Eleştirel değerlendirme" ve "Bilgi" aktarımına özen gösterdim.

TDK (Türk Dil Kurumu) na göre goygoycu sözcüğünün anlamı: (Boşu boşuna, bilgisiz olarak, gereksiz yere çok konuşan kimse-Şakşakçı)

*17.5 yıl boyunca gönlümce bila ücret (parasız, bedava) büyük bir onur ve gururla köşe yazarlığı yaptığım Çanakkale OLAY gazetesindeki köşeme son verdim. Ve yazdıklarımın karşılığını, benim için çok değerli olan okurlarımdan fazlasıyla aldım.

Bu günden itibaren kendimi farklı alanlarda farklı bir kimlikle, farklı rollerde var etmeye çalışacağım. Kuşkusuz alışkanlıklarımı, geçmişi bir anda silip atmak kolay olmayacak ama kendimi yeniden inşa etmenin formülünü bulmanın gayreti içinde olacağım. Klasik bir söylem var; `değişmeyen tek şey değişimin kendisi` İşte bu söyleme uyarak kendimle yüzleşip değişeceğim!

Farklı kimlikte olmak sanırım benim için sorun olmayacak. Ne yapacağıma karar veren iç sesim. İç sesime güvenim tam... Yani ben, eski ben olarak değişmeden yaşamıma devam etmeyeceğim.

Geçmişin pişmanlıkları ve geleceğin kaygısıyla pek çoğumuz yaşadığı "an" ın farkına varamıyor. "An" ı yaşamak demek aslında dünü, bu günü ve de yarını bir bütün olarak algılamak değil midir? Sizlerde az da olsa bu pencereden bakıp, "anın" farkına varabilirsiniz.

***

Sevgili Çanakkale OLAY okurları inanıyorum ki gazetemiz temel çizgisinde yayınlarına devam edecektir.

Ülkemiz sağlık sorunları nedeniyle değil, kendi sağlık sorunum nedeniyle köşe yazarlığını bırakıyorum. Yanlış anlaşılmasın lütfen, ülkemiz insanlarının işsizliğe, zam bombardımanına, umutsuzluğa mahkum olduğu çilelerin yanında benim sıradan sağlık derdimin lafı bile olmaz.

Veda Notu: Bu güne kadar başta Turhan Narler, Işık Narler, Aynur Ganiler, Mehmet Özkurnaz olmak üzere desteğini hissettiğim OLAY ailesine ve okurlarıma sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılarımla... T.Ç.